29. Toruń Blues Meeting – zapowiedź

29. Toruń Blues Meeting - zapowiedź

Akademickie Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” w Toruniu po raz 29. stanie się centrum bluesowego świata. Tegoroczna edycja tego kultowego festiwalu odbędzie się między 16 a 17 listopada.

W listopadzie na deski sceny „Od Nowy” znów zjedzie się światowa śmietanka współczesnej sceny bluesowej i blues rockowej. W piątkowy wieczór fani będą mieli nieskrywaną radość usłyszeć często goszczących w toruńskim Hard Rock Pub „Pamela” Earla Thomasa i Marka Olbricha z zespołem. W sobotę głównymi punktami wieczoru będą występy: gospodarzy – Tortilli z gościnnym udziałem jazowego saksofonisty Adama Wendta, dla młodszych słuchaczy koncert Southern Avenue, a dla tych nieco starszych występ Johna Portera.

W piątek, 16 listopada, od godziny 19 na scenie zaprezentują się reaktywowany w 2012 r. Limit Blues z projektem Przyjaciele nawiązujący do wydanej w 2017 r. „LIMIT i przyjaciel”, gdzie zagrała plejada muzyków m.in: Thijs Van Leer, Martin Turner, Nick Simper, Jerzy Styczyński, Dariusz Kozakiewicz, Ryszard Sygitowicz, Wojciech Hoffmann. Następnie Szulerzy prezentujący energetyczny miks rythm and bluesa, swingu i rock and rolla, Włosi z Fog Eaters zabiorą słuchaczy w rejony bluesa chicagowskiego i tego rodem z Teksasu. Dwie główne gwiazdy tego wieczoru to charyzmatyczny amerykański wokalista Earl Thomas i brytyjski wirtuoz gitary basowej Mark Olbrich.

W sobotę, 17 listopada, zagrają bydgoski Green Grass składający hołd w swojej muzyce czarnym korzeniom bluesa, po raz kolejny skład Why Ducky?, a także wspomniani już powyżej: toruńska Tortilla, walijski tekściarz, gitarzysta i wokalista John Porter, a także pięcioosobowy band ze Stanów Zjednczonych Southern Avenue, które tworzą siostry Tierinii i Tikyra Jackson (odpowiednio wokal i perkusja), izraelski gitarzysta Ori Naftaly, Jeremy Powell (klawisze) i Daniel McKee (gitara basowa).

Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie, któremu Laboratorium Muzycznych Fuzji patronuje kolejny rok.