Changestwobowie – reedycja

Changestwobowie - reedycja

Młodsza siostra kompilacji Davida Bowiego „Changesonebowie”, zatytułowana „Changestwobowie”, ukazała się sześć lat po części pierwszej w listopadzie 1981 roku. Przez lata (28 lat) nie była wznawiana na żadnym nośniku, stając się poszukiwaną pozycją przez fanów legendarnego artysty.

Od piątku, 13-go kwietnia, dostępna jest reedycja albumu.  

Kolejna dobra wieść dla fanów i kolekcjonerów jest taka, że „Changestwobowie” ukaże się zarówno na CD, jak i na płycie analogowej. Będą mogli ją nabyć również miłośnicy słuchania muzyki z plików cyfrowych.  

Składanka „Changestwobowie” to 10 piosenek Davida Bowiego. Wśród nich są zarówno single, które nie pojawiły się na części pierwszej kompilacji, czyli wydane po 1976 roku, jak i piosenki z wcześniejszych lat, których nie zamieszczono na „Changesonebowie”. Do tej drugiej grupy należą: „Aladdin Sane (1913-1938-197?)”, „Oh! You Pretty Things”, „Starman” i „1984”. Trzy późniejsze kompozycje, konkretnie „Fashion”, „John, I’m Only Dancing (Again)” i „DJ” znalazły się na wydawnictwie w wersjach singlowych. Piosenki pochodzą z albumów od „Hunky Dory” do „Scary Monsters (And Super Creeps)”.

Wszystkie utwory zostały poddane remasteringowi z oryginalnych taśm.