Ich tango to rewolucja

Ich tango to rewolucjaŚwieża, energetyczna, pasjonująca, rewolucyjna i fantazyjna – tak w kilku słowach można opisać nową płytę „Hola Astor” wyd. SJRecords, której premiera odbędzie się 29.06.2019r. Płyta „Hola Astor” to prawdziwa rewolucja gatunku, nowy pomysł, styl i język muzyczny. Pierwszy au- torski album polskiego kwartetu Bandonegro (bandoneon, skrzypce, fortepian, kontrabas) to fuzja tanga z jazzowym i rockowym brzmieniem. Zespół zaprosił do projektu dwóch muzyków należących do czołówki polskiej sceny jazzowej, Dawida Kostkę (gitara elektryczna) oraz Mateusza Brzostowskiego (perkusja), dzięki czemu kompozycje zyskały unikalny charakter. Na płytę składają się utwory Astora Piazzolli z lat 70 w nowych aranżach oraz autorskie kompozycje Bandonegro. Energiczna Zita, Escolaso, liryczne Romance del Diablo czy jazzowo-rockowa Bicicletta i Vislumbrar to utwory, które porywają już od pierwszych dźwięków.

Ich tango to rewolucja

„Hola Astor” to tak naprawdę muzyczne spotkanie z mistrzem gatunku. Piazzolla od szkolnych lat inspirował nas jako kompozytor, ale także jako rewolucjonista w świecie tanga. Postanowiliśmy odświeżyć wybrane utwory, które przez swoją innowacyjność, w latach 70 nie zyskały takiego rozgłosu, na jaki według nas zasługują. Moje kompozycje to fuzja jego tanga z jazzem i rockiem, przeplatane własnymi emocjami, fantazją i nowymi pomysłami – podkreśla Marcin Antkowiak, kontrabasista i kompozytor. 

Ich tango to rewolucjaNa płycie znaleźć można oldschoolowy materiał Piazzolli z lat 70, który dzięki nowym aranżacją zyskał zupełnie nowe brzmienie. Po raz pierwszy prezentujemy też nasze własne, autorskie kompozycje. W całości wsparli nas muzycy jazzowi, dzięki którym nasze utwory stały się niezwykle świeże i energetyczne – mówi Ma- rek Dolecki, pianista.

Młodzi muzycy przygotowali perfekcyjny zestaw – w tym własnych kompozycji – i poddali go ciekawej i kreatywnej manierze. To już nie odgrywanie tango, „zagrywanie się Astorem” czy szukanie górnolotnych, muzycznych skojarzeń. Kompozycje podawane są perfekcyjnie, bardzo emocjonalnie i z fantazją […] To nowe spojrzenie na tradycję muzycznego tango, na poddanie wnikliwej analizie tego, co w tango jest energią, tańcem i ryt- mem, a co jest pięknem i serdecznym uniesieniem – zaznacza Dionizy Piątkowski, dziennikarz i krytyk muzyczny, organizator Ery Jazzu.

Ich tango to rewolucjaTrasa promująca album ruszy jesienią, a muzycy odwiedzą największe miasta w Polsce m.in:

●    3.10.2019 – Warszawa, Klub Stodoła

●    21.10.2019 – Wrocław, Centrum Sztuki Impart

●    25.10.2019 – Poznań, Aula Artis

Zespół zapowiada, że na kilka dni przed premierą pokaże klip do singla Vislumbrar, z udziałem Pauliny Wycichowskiej – choreografa, solistki Polskiego Teatru Tańca. Przedpremierowo album będzie można kupić na www.bandonegro.com oraz posłuchać w serwisie Spotify. Od 29 czerwca dostępna w dobrych sklepach muzycznych.

Ich tango to rewolucjaBandonegro to podbijająca serca słuchaczy na całym świecie formacja grająca tango w nowej odsłonie. Poznańscy muzycy łączą tradycję z nowoczesnością, a ich niepowtarzalny pomysł muzyczny, pasja i doskonałe wyczucie stylu sprawiły, że dziś koncertują na największych festiwalach na całym świecie, grając rocznie ponad 70 koncertów. Zespół zaistniał na polskiej scenie muzycznej, łącząc tango z elementami jazzu i rocka. Efektem tego były wspólne koncerty z udziałem Edyty Górniak, Mieczysława Szcześniaka, Andrzeja Piasecznego czy Maryli Rodowicz. W maju 2016 roku wzięli udział w największej trasie koncertowej w Polsce „Atmasfera Tour”, która odwiedziła 16 największych miast w kraju. Na początku 2019 roku wyjechali do Argentyny, gdzie koncertowali przez 5 tygodni w kultowych klubach tangowych. Wystąpili również podczas prestiżowego Argentina Tango Salon. Jako jedyni polscy muzycy mieli okazję wystąpić przed legendarnym skrzypkiem Fernando Suarez Paz, który przez wiele lat koncertował w kwintecie Astora Piazzolli. ●    Facebook: https://www.facebook.com/bandonegro/  ●    Instagram: https://www.instagram.com/bandonegrotango/ ●    Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC- SKLA4Cv0L-iig-ijbkpfjw/videos ●    Spotify:https://open.spotify.com/artist/5Rpff7DPog7AbFLd- MmisUy

Kontakt: Jakub Czechowicz Pr Manager at Bandonegro/Sj Records info@bandonegro.com