Janelle Monáe powraca!

Janelle Monáe po pięcioletniej przerwie powraca z nowym materiałem. Album „Dirty Computer” ukaże się na rynku 27 kwietnia 2018 roku, a już teraz artystka udostępniła dwa utwory wraz z teledyskami z nadchodzącego wydawnictwa – singlowy Make Me Feel oraz Django Jane.

Amerykanka, będąca również utalentowaną aktorką, zagrała główne role w teledyskach zrealizowanych do utworów.

Akcja Make Me Feel została umiejscowiona w ociekającym seksualną atmosferą nocnym  klubie, w którym znajduje się fantazyjnie ubrana Janelle i szereg gości. Sama piosenka, jak i klubowa stylizacja oraz stroje, są mocno osadzone w latach 80. Make Me Feel to przede wszystkim hołd Monáe dla twórczości Prince’a sprzed ponad 30 lat. Z efektem (reż. Alan Ferguson) można się zapoznać tu:

.

Z kolei utworowi Django Jane bliżej do hip-hopu z drugiej połowy XX wieku, zaś w teledysku (reż. Andrew Donoho) artystka w stroju nawiązującym do tego, który Jamie Foxx nosił w filmie Quentina Tarantino „Django”, jest kimś w rodzaju przywódczyni kobiecego gangu walczącego o równe prawa kobiet. Nie można zapomnieć, że Janelle Monáe jest od lat również cenioną aktywistką społeczną. Jak wypadła w tej roli? Odpowiedź można znaleźć tutaj:

.

Poprzednia płyta Janelle Monáe to „The Electric Lady” z września 2013 roku. Artystka opowiedziała na niej między innymi o wspaniałych kobietach z amerykańskiej historii, jak piosenkarka Dorothy Dandridge i astronautka Sally Ride. Gościem na płycie byli Prince, Erykah Badu, znakomita kontrabasistka jazzowa Esperanza Spalding, Solange Knowles (młodsza siostra Beyoncé), pochodzący z Kalifornii Miguel. W produkcję zaangażowana była wielka gwiazda hip-hopu, Sean „Puff Daddy” Combs oraz Big Boi z Outkast.

(Visited 1 times, 1 visits today)