Jazz rap w Warszawie!

Jazz rap w Warszawie!

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet & Mr. Krime to jedyna w Polsce formacja łącząca improwizację jazzową z rapem. Formacja łączy odległe w stylistyce gatunki w sposób nieoczekiwany i bezkompromisowy, ale interesujący i przemyślany. Inspiracje hip hopem spod szyldu Native Tongues zmieszają się z jazzowymi wariacjami. 

Na scenie klubu Hideout wystąpi sześć muzycznych indywidualności: uznany undergroundowy raper Eskaubei, didżej i producent Mr. Krime i ekipa młodych krakowskich jazzmanów – pianista Kuba Płużek,  kontrabasista Alan Wykpisz, perkusista Filip Mozul oraz spinający grupę trębacz Tomek Nowak. Muzycy zaserwują słuchaczom wybuchową mieszankę stylów i improwizacji, dopełniając swoją muzykę świetnymi tekstami. Koncert odbędzie się w ramach projektu Polski Jazz 360°.

Polski Jazz 360° to projekt propagujący muzykę jazzową, odkrywający szerokie spektrum jej możliwości. W instytucjach kultury w całej Polsce zobaczymy i usłyszymy wszystko to, co najbardziej aktualne w polskiej muzyce spod znaku jazzu, wielokulturowe muzyczne projekty i nieoczekiwane muzyczne połączenia. Projekt Polski Jazz 360° został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa  Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

KONCERT ESKAUBEI & TOMEK NOWAK QUARTET MR. KRIME

18 WRZEŚNIA 2018 r.

WARSZAWA, HIDEOUT, SMOLNA 38, GODZ. 20.00

Informacje: Anna Szydłowska, Keep Calm PR: a.szydlowska@keepcalmpr.pl, tel. 535 884 988. Magdalena Pliszka, Keep Calm PR: m.pliszka@keepcalmpr.pl, tel. 533 880 544.