Konstanty Wileński – Classical Meets Jazz

Konstanty Wileński - Classical Meets Jazz

Konstanty Wileński, kompozytor i pianista wywodzący się z rodziny o wspaniałych tradycjach muzycznych prezentuje swoją ósmą płytę o wiele mówiącym tytule „Classical Meets Jazz”. Na repertuar składają się doskonale znane tematy takich kompozytorów jak: Jan Sebastian Bach, Wolfgang Amadeusz Mozart, Ludwig von Beethoven, Niccolo Paganini, Fryderyk Chopin, George Gershwin czy też Scott Joplin. Pianiście towarzyszy trio jazzowe oraz orkiestra symfoniczna; całość nagrana została podczas koncertu na żywo.

Urodzony w Kijowie, a od 1995 roku mieszkający w Polsce pianista nie musi nikomu nic udowadniać i wydaje się, że jego kolejne nagrania motywowane są zwykłą pasją do muzyki. Nie ulega też wątpliwości, że na „Classiacal Meets Jazz” to element klasyczny pełni dominującą rolę, płynnie przechodząc w jazzowe progresje i modulacje. Konstanty Wileński to wirtuoz, którego maestria i pewność egzekucji jest zniewalająca. Olśniewa potęgą tonu i techniką, porywa trylami, glissandami, pędzącymi jak burza oktawami i zarezerwowanym dla jazzmanów stylem stride. To prawdziwy mistrz ceremonii, który jest w stanie zapełnić najbardziej prestiżowe sale koncertowe. 

„Classical Meets Jazz” to wydawnictwo o naprawdę dużym potencjale i bardzo szerokim „polu rażenia”. Czy będą to zwolennicy muzyki klasycznej, jazzu czy jakiegokolwiek innego stylu nie ma większego znaczenia. Repertuar jak i samo wykonanie powinno wzbudzić uznanie u każdego bez wyjątku.