Coldplay – Live In Buenos Aires / Live In São Paulo / A Head Full Of Dreams (Film)

Coldplay - Live In Buenos Aires / Live In São Paulo / A Head Full Of Dreams (Film)COLDPLAY, jeden z najpopularniejszych zespołów na świecie przedstawia wyjątkowe wydawnictwo live! Album zawiera materiał zarejestrowany podczas dwóch koncertów z trasy „A Head Full Of Dreams Tour”, która w sumie przyciągnęła aż 5,5 mln fanów! Dodatkowo, w rozbudowanej wersji albumu znajduje się film dokumentalny opowiadający o historii brytyjskiej formacji w reżyserii Mata Whitecrossa!

To właśnie 8 listopada 2017 roku podczas trasy „A Head Full Of Dreams Tour” formacja wystąpiła w brazylijskim São Paulo, natomiast w stolicy Argentyny Anglicy zagrali 15 listopada i był to ostatni koncert z tournée. Coldplay zagrał wówczas 24 piosenki, które znajdują się na albumie. Wydawnictwo jest dostępne w wielu formatach: 2CD (z koncertu w Buenos Aires), 2CD / 2DVD (rozbudowane o  DVD z koncertu w São Paulo oraz film dokumentalny „A Head Full Of Dreams”) oraz BOX, który zawiera 3 złote winyle oraz 2 DVD (nazwany też jako „The Butterfly Package”). Oprawa graficzna zestawów koncertowych jest dziełem urodzonej na Islandii artystki Kristjany S Williams.

Koncertowy album jest rozbudowany o DVD z filmem dokumentalnym „A Head Full Of Dreams” w reżyserii Mata Whitecrossa, uwieczniający barwną, 20-letnią karierę Coldplay. Reżyser zna muzyków Coldplay od dawna. Poznał ich na studiach, zanim jeszcze wspólnie grali w zespole. A potem dokumentował na kamerze niemal wszystkie ich przedsięwzięcia. Whitecross jest też reżyserem kilku teledysków Coldplay, chociażby Paradise, A Sky Full Of Stars, Adventure Of A Lifetime. 

Dokument „A Head Full Of Dreams” to dokładny wgląd w to, co działo się w życiu członków zespołu Coldplay przez dwie dekady. Jest ciekawym portretem zarówno zespołu, jak i tworzących go muzyków, którymi niezmiennie są: Guy Berryman (gitara basowa, chórki, klawisze, perkusjonalia), Jonny Buckland (gitara prowadząca, chórki, klawisze, harmonijka), Will Champion (perkusja, chórki, fortepian) i Chris Martin (śpiew, fortepian, klawisze, gitara rytmiczna). Zobaczymy ich zarówno zaczynających przygodę z muzyką w pubach w londyńskim Camden, jak i wypełniających po brzegi największe stadiony świata.

.