Największe hity Stevie Nicks: premiera albumu Stand Back!

Największe hity Stevie Nicks: premiera albumu Stand Back!Z okazji wprowadzenia Stevie Nicks, legendarnej wokalistki grupy Fleetwood Mac, do Rock And Roll Hall Of Fame, przygotowane zostało specjalne wydawnictwo zawierające wszystkie najważniejsze kompozycje Amerykanki. Album „Stand Back” już dostępny. 

Stevie jest już w Rock And Roll Hall Of Fame od lat jako członkini Fleetwood Mac. Teraz została ponownie wyróżniona, lecz tym razem jako solistka. „Stand Back” w wersji 1 CD ukazała się 29 marca. Wersja 3 CD będzie dostępna 19 kwietnia a edycja winylowa w czerwcu.

Wydawnictwo zawiera kompozycje z całej kariery Stevie Nicks. Znajdziemy na nim nie tylko wielkie hity w wersjach studyjnych, jak chociażby Edge Of Seventeen ale także utwory w wersjach live, np. z tournée Bella Donna Tour (Dreams, Rhiannon), czy koncertowego albumu „The Soundstage Sessions” (Sara, cover utworu Dave Matthews Band Crash Into Me). Nie zabrakło tu także kolaboracji Stevie z wybitnymi kolegami po fachu, chociażby z Tomem Petty & The Heartbreakers, Donem Henleyem, Laną Del Rey, Lady Antebellum. Całości dopełniają piosenki z soundtracków, chociażby Blue Lamp z „Heavy Metal”, If You Ever Did Believe z „Practical Magic”.

Przypomnijmy, że Stevie Nicks zadebiutowała jako solistka w 1981 roku albumem „Bella Donna”. Krążek okazał się wielkim sukcesem i tylko w USA rozszedł się w ponad 5 mln egzemplarzy, zajął pierwsze miejsce na Billboardzie i przyniósł megahit Edge Of Seventeen. Kolejne płyty, „The Wild Heart” (1983), „Rock A Little” (1985), „The Other Side Of The Mirror” (1989), także okazały się wielkimi sukcesami. 

.