Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski prezentują kołysanki dla dzieci i dorosłych – „Szukaj w snach”

Zaczęło się od pewnego taty, Włodzimierza Wysockiego, który, gdy wyczerpał już cały repertuar popularnych kołysanek, zaczął wymyślać nowe na dobranoc dla swych dzieci. Mądre teksty, dzięki gitarzyście i kompozytorowi jazzowemu Markowi Napiórkowskiemu, stały się piosenkami. A potem Natalia Kukulska nadała im swój głęboki i ciepły głos. I tak powstał najpierw koncert, a potem płyta „Szukaj w snach”. Kołysanki, których uroda i dojrzałość zachwycą także dorosłych.

O muzyce stworzonej przez Marka Napiórkowskiego i Natalię Kukulską wypowiedział się pisarz, podróżnik, fotograf, twórca „Siesty”, dziennikarz radiowy, publicysta i wybitny znawca muzyki – Marcin Kydryński:

Zaskoczenie. W sztuce to jedna z mocniejszych walut. (…) Natalia Kukulska i Marek Napiórkowski poszli śladem mistrzów takich jak Miles czy dziś Pat i Sting, którzy każdym kolejnym wcieleniem zdumiewają swoją publiczność.

W dniach mroku, których nie brak naszej współczesności, dążymy do tego, co jasne. Bywa, że w muzyce szukamy pocieszenia. Pragniemy usłyszeć głos, który daje nadzieję. W czasach zgiełku, nadmiaru, przesytu – łakniemy ciszy. Lubimy otwartą, pustą przestrzeń. Gdzie nawet dźwięki nie tłoczą się i nie wchodzą sobie nawzajem w drogę. W czasach niebezpiecznych dobrze, gdy muzyka przynosi oparcie. Gdy w epoce zmian daje złudzenie trwania, a w czas niepokoju – poczucie bezpieczeństwa. Czy nie tego pragniemy dla dzieci? Nie tylko własnych, jak przypomina „Kołysanka dla obcych”. Tak, pamiętajmy, to też płyta dla dzieci. Ale kto powiedział: „dla dzieci trzeba pisać tak, jak dla dorosłych, tylko lepiej?”.

Ta płyta koi. Niewykluczone, że uzdrawia. I – miejmy nadzieję – zachęca do snu kogo trzeba. A pozostałym daje do myślenia.

Marcin Kydryński

Album tworzyli:

Natalia Kukulska – śpiew

Marek Napiórkowski – gitary

Michał Dąbrówka – instrumenty perkusyjne

Marcin Górny – instrumenty klawiszowe

Paweł Pańta – kontrabas

muzyka: Marek Napiórkowski

słowa: Włodzimierz Wysocki

aranżacje: Marek Napiórkowski, Michał Dąbrówka

produkcja muzyczna: Marek Napiórkowski

miks i mastering: Sławomir „Guadky” Gładyszewski

rysunki: Maria Ekier

projekt graficzny: Adam Żebrowski

zdjęcia z archiwum Teatru Starego: Dorota Awiorko / Wojciech Nieśpiałowski

producent, wydawca płyty: Teatr Stary w Lublinie

dystrybucja: Wydawnictwo Agora

Wszystkie utwory pochodzą ze spektaklu „Szukaj w snach”, którego premiera odbyła się 23 września 2017 r. w Teatrze Starym w Lublinie.

Premiera płyty 25 maja 2018 roku.

Link do zakupu płyty na CD: https://kulturalnysklep.pl/muzyka/szukaj-w-snach-szukaj

.

(Visited 1 times, 1 visits today)