Niezwykłe i niepowtarzalne widowisko

Backspace [augmented] to jedna z najbardziej oryginalnych grup na europejskiej scenie elektronicznej muzyki improwizowanej. Muzycy z powodzeniem łączą brzmienia akustycznego akordeonu, skrzypiec i kornetu z możliwościami współczesnej technologii. Dialog, interakcja, improwizacja, live sampling oraz kreatywne wykorzystanie programów komputerowych (Ableton Live), efektów elektronicznych, a nawet przedmiotów codziennego użytku, pozwoliły stworzyć unikalne brzmienie i niepowtarzalny język muzyczny zespołu.

W muzyce grupy odnajdziemy inspiracje zarówno muzyką symfoniczną, minimalizmem, stylem „tintinnabuli” poprzez nordic new jazz aż po ambient, electro i house.

Integracja instrumentów z elektroniką pozwala nam tworzyć takie dźwięki, które byłyby niemożliwe do uzyskania na instrumentach akustycznych – daje nam ogromną paletę barw, za pomocą których możemy wyrażać emocje, budować atmosfery i przestrzenie, otwierać drzwi do nowych – nieznanych dotąd rejonów muzyki. Oddajemy się improwizacji – każdy nowy dźwięk podpowiada nam, jaki będzie następny – tworzymy muzykę „tu i teraz”, dzięki czemu każdy nasz koncert przybiera formę niezwykłego i niepowtarzalnego widowiska.

Inspiruje nas: przyroda, miasto, maszyna, człowiek, miejsce, widok, przeżycia, wspomnienia, niezwykłość i codzienność, muzyka aborygenów, niemiecka scena techno czy ekspresjonizm abstrakcyjny.

Duet Backspace, który tworzą Zbigniew Chojnacki i Łukasz Czekała rozstał rozszerzony o osobę Marcina Alberta Steczkowskiego grającego na koncercie, który dołączył do duetu w tej improwizowanej sesji.

BACKSPACE [augmented]

Łukasz Czekała – skrzypce/elektronika

Zbigniew Chojnacki – akordeon/elektronika

Marcin Albert Steczkowski – kornet/ efekty

(Visited 2 times, 1 visits today)