„Oni przyszli” – zapowiedź solowego albumu Glacy

"Oni przyszli" - zapowiedź solowego albumu Glacy

Piotr „Glaca” Mohamed, szerzej znany z działalności w kultowym Sweet Noise czy projektu My Riot, M.T. Void, potwierdził jakiś czas temu, że oficjalnie wydaje solową płytę w tym roku. Na efekt finalny pozostaje słuchaczom czekać cierpliwie do kwietnia, kiedy to album ma trafić w całości do odsłuchu. 

Powrót Glacy na muzyczną scenę po kilku latach milczenia napawa zarówno pewną niepewnością, jak i wielkim entuzjazmem. Jak podkreśla sam muzyk, album był praktycznie gotowy w 2015 roku, lecz ciągle coś mu przeszkadzało w wydaniu tego materiału. Spotkanie po blisko 10 latach z gitarzystą Sweet Noise, Magicem, podsunęło pomysł, by znów, z elektroniczno – beatowych utworów, nakierować się na trochę ostrzejsze granie. Ostatecznie, jak mówi sam artysta, płyta będzie bardzo oryginalna, świeża i niegoniąca za trendami. Możemy być pewni, że Piotr, wracając, będzie miał coś ważnego do przekazania, dzięki jak zawsze zaangażowanym tekstom.

"Oni przyszli" - zapowiedź solowego albumu Glacy

Powyżej prezentujemy okładkę pierwszego singla Oni przyszli, gdzie grą na skrzypcach i wokalnie udziela się Monika Emat, a na basie zagrał przyjaciel muzyka, Justin Chancellor, znany z występów w grupie Tool i wspólnej pracy przy projekcie M.T Void. Premiera teledysku i singla 16 stycznia. 

Tego dnia na łamach naszego portalu udostępnimy wideo do utworu, a póki co zapraszamy do śledzenia poczynań Piotra w mediach społecznościowych. Nadchodzi Czas Ludzi Słońca! Bądźcie czujni.