Two I Am – Land Art

Two I Am - Land Art

1. Kwiat 2. Wiatr 3. Pray For Love 4. Kujawiak 5. Invitation 6. Come 7. Melodia

SKŁAD: Barbara Błaszczyk – wokal; Przemysław Pankiewicz – fortepian, syntezator, Fender Rhodes; Gościnnie: Wojciech Lubertowicz – cajon

PRODUKCJA: Przemysław Pankiewicz

WYDANIE: 16 listopad 2019

Duet to najbardziej zredukowana forma wspólnego tworzenia muzyki, która potrafi przekazać nie mniej artystycznych emocji niż najbardziej rozbudowany aparat orkiestrowy. Spontaniczny i intensywny dialog dwóch muzycznych osobowości, gdzie czasami mniej znaczy więcej, potrafi wykreować prawdziwą magię, czego doskonałym przykładem jest wydawnictwo „Land Art” duetu Two I Am. W jego skład wchodzi wokalistka Barbara Błaszczyk oraz pianista Przemysław Pankiewicz – artyści, którzy w latach 2014-2017 nagrywali i koncertowali pod szyldem Barbara Błaszczyk Quartet. 

Na repertuar składają się autorskie kompozycje (oprócz Invitation Bronisława Kapera) oscylujące pomiędzy jazzem, polskim folklorem oraz subtelną elektroniką. Podstawą całości jest szeroko eksploatowana improwizacja, która automatycznie wyróżnia ten projekt z całego szeregu jego podobnych. Od pierwszych taktów słyszymy, że artyści komunikują się ze sobą instynktownie, swoją grą malują najpiękniejsze pejzaże, umiejętnie operują nie tylko dźwiękiem, ale i ciszą. Ich muzyczny dialog jest płynny, niewymuszony, tak jakby chciał wpisać się w naturalny porządek świata. Aranżacje mają w sobie tyle przestrzeni, że słuchaczowi aż chce się głębiej oddychać. Wszystkie te efekty osiągnięte zostały przy użyciu minimalnych środków – głos, fortepian, Fender Rhodes oraz perkusjonalia w utworze Come z udziałem Wojciecha Lubertowicza.

Profesjonalizm i muzyczna wyobraźnia Two I Am może naprawdę imponować. Osobliwości ich języka muzycznego niewątpliwie łączą się z ich ideowo-estetyczną postawą. Muzykę pojmują jako drogę do pogrążenia się w sobie i oderwania od świata zewnętrznego. Stąd też szczególna uwaga położona jest na instrumentalne barwy, precyzję wykonania, emocjonalizm i wewnętrzny trans, który najbardziej odwołuję się do świata natury. Naprawdę warto się wsłuchać i dać się oczarować.