Sylwester w Krakowie już w najbliższą niedzielę!

Sylwester w Krakowie już w najbliższą niedzielę!

Na każdej z czterech scen Sylwestra w Krakowie wystąpią artyści, którzy zapewnią niezapomniane przeżycia i moc wspomnień z koncertów i imprez!  

31 stycznia Rynkiem Głównym zawładną kobiety. Naprzeciw Wieży Ratuszowej stanie scena, na której wystąpią: Kasia Moś, Bovska, oraz Natalia Nykiel, której koncert będzie jednym z dwóch specjalnych występów wokalistki poza trasą Total Tour 2017, promujących jej ostatnią płytę. Na zakończenie zagra krakowska didżejka Olivia, doskonale znana miłośnikom ambitnej muzyki klubowej w coraz większej liczbie krajów Europy Zachodniej.

Wojciech Pijanowski zadba w namiocie na Rynku Podgórskim, nie tylko o szczęśliwe przywitanie Nowego Roku, ale i zapewni uśmiech fortuny mieszkańcom Krakowa na cały 2018 rok. Przed występem popularnego prezentera, raper L.U.C wraz z Krystyną Prońko pokażą jak muzyka łączy pokolenia w swoim projekcie specjalnym. Jeszcze wcześniej zagra Boba Jazz Band: jeden z najlepszych polskich zespołów wykonujących swingujący jazz, który z całą pewnością rozgrzeje publiczność w ten sylwestrowy wieczór.

Tanecznie będzie też w nowohuckiej Alei Róż, gdzie o rozruszanie publiczności zadbają Waldemar Domański, dyrektor Biblioteki Polskiej Piosenki, i Michał Wasilewski, znany jako dj Vasil. Stoczą oni „didżejską bitwę na utwory”, prezentując taneczną muzykę rozrywkową różnych pokoleń. Wystąpią tam też Companions. Aktorzy Teatru Ludowego w Krakowie: Weronika Kowalska, Jacek Wojciechowski, Jan Nosal i Karol Polak przemianują nowohucką Aleję Róż w Aleję Hitów. 

W TAURON Arena Kraków zagra zasłużony krakowski raper Szpak wraz z Chory Band. Następnie na scenie pojawi się ceniona formacja Rasmentalism. Po nich zgromadzona w TAURON Arenie Kraków publiczność usłyszy duet Łona i Webber. Zabawę sylwestrową rozkręci też z pewnością Ten Typ Mes, który zagra jako ostatni tej nocy.

Tradycyjnie wstęp na wszystkie wydarzenia Sylwestra w Krakowie jest darmowy. Do TAURON Areny Kraków obowiązują jednak bezpłatne wejściówki dystrybuowane w serwisie Evenea.pl.

Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają.

Wejścia na teren imprez

Na teren imprezy na Rynku Głównym będzie  można się dostać dzięki bramkom zlokalizowanym na przeciw wylotów ulic Wiślnej i Brackiej.

Wejście na teren imprezy na Rynku Podgórskim znajdować się będzie vis-à-vis ulicy Staromostowej.

Do TAURON Arena Kraków będzie można wejść bramami 1 i 3. Uwaga! Parking obiektu będzie w tym dniu nieczynny.

Wejście na teren imprezy w namiocie w Alei Róż znajdować się będzie od strony Alei Przyjaźni.

Zmiany w organizacji ruchu

– zakaz parkowania w dniu 31.12 od godziny 10:00 na ulicach: ul. św. Jana na całej długości, ul. Sławkowskiej od Św. Tomasza, ul. Szczepańskiej od ul. Jagiellońskiej, ul. Szewskiej oraz ul. Św. Anny od ul. Jagiellońskiej, ul. Wiślnej od ul. Gołębiej, ul. Jagiellońskiej pomiędzy ul. Św. Anny a ul. Szczepańską, ul. Brackiej na całej długości

– wyłączenie postoju taxi w dniu 31.12.2017 od godziny 10:00 na ul. Św. Anny oraz ul. Sławkowskiej, wyłączenie postoju meleksów w dniu 31.12.2017r. na ww. odcinkach z zakazem parkowania;

– Dorożki całkowicie wyłączone z Rynku w dniu 31.12.2017r. – 01.01.2018r. (do godzin porannych);

– Ul. Bracka i św. Jana (od Rynku do ul. św. Tomasza) będą drogami ewakuacyjnymi wyłączonymi z ruchu od godziny 20:00 w dniu 31.12.2017r. , ul. Szewska ( od Rynku do ul. Jagiellońskiej), ul. Szczepańska (od Rynku do Placu Szczepańskiego) oraz ul. Sławkowska (od Rynku do ul. św. Tomasza –będą ulicami jednokierunkowymi wyłącznie dla osób wychodzących z płyty Rynku Głównego.

– w dniu 31.12.2017r. o godz. 14:00 na wlotach ulic stanowiących dojazd do Rynku Głównego zostaną ustawione zapory drogowe

Dodatkowe informacje

Zgodnie z regulaminem, na wyznaczony teren nie będzie można wnosić: butelek, alkoholu, napojów oraz środków pirotechnicznych. Będą one odbierane przez ochronę przy bramach wejściowych i wyrzucane.

Punkt medyczny przy Scenie Głównej zlokalizowany będzie w pobliżu Wieży Ratuszowej. Przy każdej ze scen znajdować się będzie karetka. Po terenie każdej z sylwestrowych imprez poruszać się będą ruchome patrole medyczne.