W podróży z Michałem Ciesielskim

W podróży z Michałem Ciesielskim

1 października ukazał się solowy album pianisty, kompozytora i aranżera Michała Ciesielskiego.

Artysta jest absolwentem Akademii Muzycznej w Gdańsku i twórcą utworów stylistycznie obejmujących zarówno nurt muzyki współczesnej, symfonicznej i kameralnej, jak kompozycje filmowe i teatralne, a nawet przeboje pop. Jest laureatem niezliczonej ilości festiwali i przeglądów jak m.in. Międzynarodowy Konkurs Kompozytorski Krzysztofa Komedy, Big Sky Jazz Festival, RCK Pro Jazz Festival, czy School & Jazz Festival.

Pianista ma za sobą współpracę ze ścisłą czołówką polskiej sceny jazzowej (m.in. Maciej Sikała, Piotr Lemańczyk, czy Krystyna Prońko), oraz równolegle współtworzy kilka formacji, posród których warto wymienić: Ad Shave (albumy „Ad Shave”, 2015 oraz „Ad complementum”, 2018), Alicja Serowik Quartet („Do Śë Sajd”, 2018) i Visegrad Quintet. Największy sukces odniosła jednak prowadzona przez Michała Ciesielskiego formacja Confusion Project, mająca na koncie trzy znakomite albumy: „How to Steal a Piano?” (2014), „The Future Starts Now” (2015) i najnowszą „Primal” (2018) wypełnioną konceptualną suitą opowiadającą o poszukiwaniu prawdziwej ludzkiej natury i pierwotnej wrażliwości. Ostatni z wymienionych albumów poparty został zwieńczonymi sukcesem trasami koncertowymi w Polsce (październik / listopad 2018), oraz …w Chinach (czerwiec / lipiec 2019). Zarówno wydaniu albumu „Primal”, który ukazał się nakładem wytwórni Soliton, jak obu trasom koncertowym patronował LongPlay.

W podróży z Michałem Ciesielskim

Poza koncertami z zespołem Michał Ciesielski jako pianista koncertował też m.in. w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Holandii, Rosji i Kazachstanie.

Album zatytułowany „Share Location” przynosi muzykę, której powstanie zainspirowały wizyty artysty w rozmaitych miejscach na świecie. Wraz z Michałem Ciesielskim z jego rodzinnego Trójmiasta ruszamy w podróż malowaną dźwiękami fortepianu, odwiedzając m.in. Lwów, Kazachstan i Pekin.

Michał Ciesielski: Mam szczęście, że mam w życiu ludzi, którzy pokazują mi piękne miejsca na całym świecie. Dzięki ich wysiłkowi odwiedziłem zapierające dech w piersiach miejsca, które pozostanę w mojej pamięci na zawsze. Niektóre egzotyczne, niektóre, powiedziałbym „zaraz za rogiem”, ale wyjątkowe na swój sposób. Teraz chciałbym podzielić się z Wami niektórymi z tych lokalizacji, a przede wszystkim – emocjami, które przyniosły. Kto wie? Może ten album będzie dla Was zachętą żeby je zobaczyć. A więc, wszyscy na pokład!