Wkrótce 14 niepublikowanych piosenek Prince’a!

Wkrótce 14 niepublikowanych piosenek Prince'a!

Niesamowita wiadomość dla fanów Artysty! Nowy album „Originals”, zawierający utwory, które Prince napisał dla innych artystów, w tym dla The Time, Vanity 6, Sheila E., Martika, The Bangles, będzie dostępny w czerwcu.

Prince zostanie na zawsze zapamiętany jako charyzmatyczny performer, artysta zdobywający listy przebojów i rewolucjonista biznesu muzycznego. Jednakże w tym samy czasie, który spędził w blasku reflektorów w swojej cztero-dekadowej karierze, Prince pracował również bez wytchnienia za kulisami, pielęgnując talent i pisząc piosenki dla wschodzących artystów, których respektował.

Spadkobiercy zmarłego w 2016 Prince’a we współpracy z Warner Bros. Records i TIDALem przygotowali „Originals”, album zawierający 15 utworów, z czego 14 nigdy nie było wcześniej wydanych. Nagrania są dowodem na zakulisową rolę, jaką Prince odgrywał w karierach innych artystów. Utwory zostały wybrane wspólnie przez Troya Cartera w imieniu spadkobierców i JAYA-Z.

Od 7 czerwca „Originals” będzie dostępny wyłącznie na TIDALu przez 14 dni. W duchu dzielenia się muzyką Prince’a z fanami tak, jak on sobie tego życzył, album będzie dostępny do odtwarzania w wysokiej jakości poprzez subskrypcję HiFi TIDALa. Członkowie będą mogli usłyszeć nagrania dokładnie tak, jak zamierzał artysta. Dwa tygodnie później, 21 czerwca, dostępna będzie wersja CD oraz streaming/download na pozostałych platformach z muzyką cyfrową, a 19 lipca  ukażą się edycja na podwójnym 180-gramowym winylu oraz wydanie deluxe CD/2LP. 

W połowie lat 80. XX wieku Prince był u szczytu kariery. Nie dość, że sam dominował na listach przebojów, komponował i produkował, to również pisał piosenki dla innych. Z jego talentu skorzystali, chociażby jego podopieczni – The Time, Vanity 6, Sheila E., Apollonia 6, Jill Jones, The Family, Mazarati. Niektóre z  piosenek, które znajdą się na „Originals” okazały się hitami dla artystów, którzy je nagrali. Tak było przykładowo z Sheilą E. i The Glamorous Life, numerem jeden tanecznych list w 1984 roku, czy wspaniałym Manic Monday The Bangles, który pomógł wynieść ich płytę „Different Light” do drugiego miejsca na listach. Sukces odniosła też płyta zespołu The Time „Ice Cream Castle” z przebojem Jungle Love (57 tygodni na Billboard 200) oraz materiał Martiki z 1991 roku, zatytułowany Love… Thy Will Be Done.

„Originals” jest niczym podniesienie kurtyny i pokazanie, co tak naprawdę kryje się za doskonale znanymi niektórymi popowymi przebojami. Na albumie znajdziemy także wersje Prince’a do Vanity 6 i Make-Up, Jill Jones z  Baby, You’re a Trip, Kenny’ego Rogersa i You’re My Love oraz rzecz jasna oryginalną wersję megahitu Nothing Compares 2 U Sinead O’Connor.