Zaproszenie: Ścierański & Blum Jazz Travelers 20.06.2018 r.

Zaproszenie: Ścierański & Blum Jazz Travelers 20.06.2018 r.

Jazz Travelers to nowy projekt. Duet przywołujący doświadczenia instrumentalistów z muzyka teatralna i filmową. To ezoteryczny mix energii pochodzącej z rytmicznych poszukiwań Bluma oraz wszechstronności Ścierańskiego, który we wspomnianym projekcie korzysta z całej palety gitar.

Krzysztof Ścierański – jest od dwudziestu lat najlepszym polskim basistą, co potwierdza doroczny ranking miesięcznika Jazz Forum. Króluje tam, w swojej kategorii, chyba od zawsze. Jego solowe koncerty to dawka niesamowitej energii, ciepła, wrażliwości, właściwie poezji basowej. Dla każdego, kto choć raz był świadkiem jego występu, świat nigdy nie będzie już wyglądał jak przedtem. Urzeka osobowością i szczerością. Trudno powiedzieć, że gra – on maluje swoje utwory. To określenie doskonale oddaje klimat i subtelną jakość doznań z tym związanych. Jako kompozytor, ma umiejętność ciągłego przetwarzania swojej muzyki, przez co jest ona ciągle żywa, zaskakująca oryginalnością. 

Ścierański jest niekwestionowanym autorytetem dla wielu, nie tylko polskich, muzyków a zwłaszcza basistów. Techniki, które wprowadził w grze na basie elektrycznym, budzą podziw i inspirują do ćwiczeń i poszukiwań. Jako pierwszy w naszym kraju zaczął koncertować solo. Jego utwory wiążą wiele różnych stylów, choć muzyk ten jest określany mianem jazzmana. Oczywiście jest i jazz, ale nie tylko. Kompilacja muzyki funk z rytmami Południowej Afryki, salsy, rhythm’n’blues. Do tego należy dodać, że utwory grane przez Ścierańskiego na koncertach są niepowtarzalne.

Aron Blum – gitarzysta basowy, improwizator, autor muzyki teatralnej, ostatnie kilka lat inspirowany rytmem i różnorodnością Londynu, gdzie dobrze były odbierane również koncerty solowe. Związana jest z tym ostatnia płyta '„Letters from London’” (youtube „Aron Blum Quintet’”). Krzysztof Ścierański jest od lat mentorem jego artystycznej podróży i przyjacielem. Blum współpracował i koncertował m.in. z Antonim „Ziutem” Gralakiem, Krzysztofem „Docentem” Raczkowskim, Jackiem Kochanem, Dominikiem Wanią, Aleksandrem Koreckim. 

Nasz portal ma nieskrywaną radość zaprosić Państwa na wspólny koncert Krzysztofa Ścierańskiego i Arona Bluma na deskach kameralnej sceny w pubie ImBeer Craft & Tapas w Toruniu, przy ulicy Łaziennej 30 w dniu 20 czerwca 2018 r. Bilety w cenie 30 zł dostępne codziennie w barze klubu.