Debiutancka płyta Marii Tyszkiewicz

Światło dzienne ujrzała właśnie debiutancka płyta pięknej i uzdolnionej Marii Tyszkiewicz. Album nosi tytuł „Ufam sobie” i ukazał się nakładem wytwórni FONOBO Label.

Maria to wokalistka, aktorka, a od niedawna także autorka tekstów i kompozytorka. Na jej pierwszej płycie znalazły się największe inspiracje artystki i bardzo intymne przemyślenia, którymi po raz pierwszy dzieli się ze swoimi fanami właśnie teraz. Jej utwory zaskakują światowym brzmieniem i świeżym spojrzeniem na współczesne r’n’b oraz neo soul, czyli na gatunki, których Maria słucha namiętnie.

Nad wszystkimi utworami, które ostatecznie trafiły na płytę, czuwali najlepsi producenci i fantastyczni tekściarze. Hity takie jak Ufam sobie, Chodź, Deszcz oraz Miasto wraz z Marią współtworzyli m.in. Ras z Rasmentalism, Meek, Oh Why?, Eprom, Michał „Mamut” Sarapata, Wishlake i Jeremiasz Hendzel. Gościnnie pojawił się również Pierre Danaë, finalista ósmej edycji francuskiego programu The Voice.

Dzięki płycie Maria rozwinęła się jako artystka i poprzez osobiste teksty odsłoniła się przed odbiorcami tak jak nigdy dotąd. Poznała też bliżej swoje możliwości oraz samą siebie. „Ufam sobie” to spełnienie jej artystycznych ambicji oraz marzeń o zaprezentowaniu słuchaczom solowego materiału.

W dniu premiery płyty, czyli 5 czerwca 2020 r., na oficjalnym kanale YouTube wytwórni FONOBO Label ukazało się nowe lyric video Marii Tyszkiewicz nakręcone do piosenki Motyl. Za montaż video odpowiadała sama artystka.