Pod koniec ubiegłego roku na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia odbyła się premiera pierwszego singla z nadchodzącej płyty The Freuders – Hannibal. Obecnie utwór ma już na swoim koncie prawie 18 000 wyświetleń na kanale YouTube. Hannibal zapowiedział nowy album studyjny Warrior, którego premiera odbyła 30 kwietnia 2020 roku.

Długogrająca płyta zawiera 9 utworów, które na tle dotychczasowych wydawnictw wyróżniają się jasnym brzmieniem i melodyjnymi refrenami oraz pierwszym w historii zespołu utworem przygotowanym po polsku, z gościnnym udziałem Łukasza Żurkowskiego (Mystic Production). Całość została zarejestrowana w lipcu 2019 w Nebula Studio.

Płytę kupić można na profilu Bandcamp zespołu (CD oraz digital) oraz słuchać za pośrednictwem platform streamingowych Spotify, TIDAL, Deezer, Apple Music oraz YouTube.

Setlista:
1. Hannibal
2. Trauma Coma
3. Pulse
4. Warrior
5. Dijuth
6. Maria Stuart
7. Barbed Wire
8. Tension
9. Anamnesis III feat. Żurkowski

O zespole:
The Freuders to surfing na pograniczu progrocka i psychodelii ostatnich czterech dekad w swoich najśmielszych i najbardziej melodyjnych odmianach. Minimalistyczny kolektyw muzyczny stawiający na solidność sekcji rytmicznej, zalany gitarowym sosem, doprawiony szczyptą charyzmatycznych wokali. Delikatny zapaszek cmentarza, albo emanacja czarnej dziury. Muzyczne połączenie Dennisa Rodmana i twórczości Salvadora Dali. Chłodno i bez przebaczenia.

Do tej pory zaistnieli w świadomości słuchaczy przede wszystkim dzięki swoim żywiołowym, głośnym i emocjonalnym występom na żywo m. in. na Męskim Graniu, Soundrive Festivalu, Fląder Festiwalu, Cieszanów Rock Festiwalu czy grając na antenie radiowej Trójki w Studio im. Agnieszki Osieckiej.

Ze względu na zaistniałą sytuację epidemiologiczną Kolejne koncerty pozostają jeszcze tajemnicą, ale zespół nie ma zamiaru próżnować i ma nadzieję już na jesieni 2020 oraz w 2021 zagrać jeszcze większą liczbę koncertów niż w latach ubiegłych.

Facebook: www.facebook.com/thefreuders
Instagram: www.instagram.com/thefreudersofficial
Website: www.thefreuders.com