Wera Mag B6 – Piechotą do lata Rework

Końcem marca ukazał się nowy singiel młodej artystki Wera Mag B6, absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego, a obecnie studentka Akademii Muzycznej w Bydgoszczy prezentuje nowe podejście do znanego utworu Piechotą do Lata z repertuaru Bajm. Oryginalna aranżacja jak i niezwykle przyciągająca barwa głosu plasują piosenkę jako pretendenta do letniego hitu 2020.

Artystka debiutując coverem piosenki z ’78 roku, który bagatela również był debiutem na festiwalu w Opolu, wykazuje się odwagą i pomysłowością. Wera Mag B6 utrzymuje się w chill-outowym klimacie wzbogaconym elektroniką. Odbiegając znacznie od oryginału dzięki nowej harmonizacji, zmienia oblicze znanej piosenki. Aranż „hitu na miarę czasów” ma w sobie sporo efektów dźwiękowych nadających oryginalnego klimatu, a zahaczających o minimalizm dźwiękowy. Wera bawi się swoim głosem w wysublimowany sposób, jej charakterystyczna barwa skupia uwagę, a zarazem nie jest przytłaczająca. Smaku dodają też towarzyszące chórki przywołując maniery minionych lat. Jest to bardzo osobista interpretacja wyrażona również przez teledysk kręcony w rodzinnym domu w Rzepiskach na Spiszu. Wera pochodzi z muzycznej rodziny i jak sama mówi, wielką inspiracją dla niej jest muzyka jej ojca, flecisty, członka zespołu Brathanki i założyciela Piwnicy św. Norberta w Krakowie. Produkcja teledysku to dzieło Marka Mogilskiego z Krzywego Kadru, a miksem i masteringiem muzycznym zajął się Radosław Mosurek. W opisie swojego utworu Wera Mag B6 nie zapomniała uwzględnić, poza członkami rodziny, psa Dingo czy kanapy z salonu. (sic!). Wcześniejsze eksperymenty muzyczne Wery możemy również odnaleźć na jej kanale YouTube, są to niezwykle kreatywne aranże piosenek dla dzieci i jak sama artystka mówi: Lubię sięgać do różnych gatunków w ramach zabawy, zabawy w pokazanie znanych piosenek, motywów w zupełnie innym świetle, nawet czasami na przekór. Najbliższe plany Wery Mag B6 to kolejne single inspirowane muzyką lat ’80-tych, jak również nowy projekt muzyczny współtworzony z siostrą Dorotą, która również jest skrzypaczką.

Podzielając zdanie Wery z wywiadu przeprowadzonego przed kilkoma dniami, stwierdzam że obecna scena muzyczna w Polsce obfituje w wielu artystów reprezentujących bogactwo stylu i charakteru. Wera Mag B6 jest świetnym tego przykładem i uzupełnia rynek muzyczny o zupełnie nową, atrakcyjną i godną uwagi jakość.

Wera Mag B6 - Piechotą do lata Rework
1. Piechotą do Lata Rework. TEKST: Beata Kozidrak. KOMPOZYTOR: Jarosław Kozidrak. ARANŻACJA I WYKONANIE: Wera Mag B6. MASTERING: Radosław Mosurek. PRODUKCJA: KrzywyKadr. REŻYSERIA I ZDJĘCIA: Marek Mogilski.
Koncept7.7
Wykonanie8.6
Produkcja8
8.1OCENA
Ocena czytelników: (16 Votes)
8.5