Bandonegro – „Color Aires” – z miłości do tanga.

„Color Aires” to najnowszy album zespołu Bandonegro, należącego do grona najbardziej intrygujących i rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku. Płyta prezentuję selekcję znanych, wybitnych tang, milong i walcy argentyńskich. Usłyszeć na niej można między innymi klasyki, wykonywane niegdyś przez największe orkiestry Złotej Ery Tanga, w unikalnej stylistyce i autorskiej aranżacji zespołu Bandonegro.

Tradycja rozbrzmiewa na nowo

Wirtuozowskie Canaro en Paris, dostojny walc Desde el alma, ekspresyjny Zum czy wieńczące płytę, najsłynniejsze tango świata La Cumparsita to kompozycje, które porwą od pierwszych dźwięków nie tylko fanów gatunku, ale i zachwycą każdego muzycznego melomana. Tym albumem Bandonegro udowadnia, że tradycja tanga może wybrzmiewać na nowo, stale ewoluować, pociągać i zachwycać.

W każdy utwór włożyliśmy maksimum naszego temperamentu, ekspresji i pasji tak, żeby przenieść wszystkich w magiczny, kolorowy świat Buenos Aires” – podkreślają muzycy. I dodają: „Color Aires” to wartka opowieść o wolności, szczerości i miłości ludzi, dla których tango stało się symbolem życia i drogą do ekspresji twórczej.

Utworem promującym album „Color Aires” jest La Cumparsita. W teledysku zobaczymy przepełniony pasją taniec w wykonaniu mistrzowskiej pary z Włoch: Gianpiero Galdi i Loreny Tarantino.

Podbijając świat tanga

Bandonegro to światowej klasy zespół tango, należący do grona najbardziej intrygujących i rozpoznawalnych wykonawców tego gatunku. Zespół składa się z czwórki młodych muzyków z Polski i prezentuje zarówno tradycyjne tango argentyńskie, jak i tango nuevo. Dodatkowo, tworzy własne kompozycje z elementami jazzu i muzyki klasycznej. Niezwykła pasja, pomysł muzyczny, świeże brzmienie i wyjątkowy, taneczny styl sprawiają, że muzycy podbijają serca publiczności na całym świecie i są uznawani za najlepszy zespół tango swojego pokolenia.

W 2019 roku zespół odbył 5-tygodniowe tournée, w argentyńskim Buenos Aires, występując w prestiżowych klubach m.in. Salon Canning, La Viruta oraz podczas Argentina Tango Salon Festival. Specjalna wersja utworu Gallo Ciego w wykonaniu Bandonegro została zaprezentowana podczas finałów Buenos Aires Tango World Cup – największego wydarzenia tango na świecie. Jako jedyni polscy muzycy mieli okazję wystąpić przed José Colángelo – ostatnim pianistą orkiestry Troilo oraz legendarnym skrzypkiem Fernando Suárez Paz, który przez wiele lat koncertował w kwintecie Astora Piazzolli.

Premiera płyty „Color Aires”: 30 września 2022 r.

(Visited 13 times, 1 visits today)