Redakcja

Muzyka jest nierozłączną częścią życia wielu z nas. Prawdopodobnie dlatego trafiłeś na Laboratorium Muzycznych Fuzji. Niezliczona ilość muzycznych horyzontów pozwala nam na wielokrotne rozkoszowanie się niekiedy tymi samymi melodiami, w których możemy usłyszeć zupełnie nową ideę, tudzież motyw, jaki planował przedstawić nam konkretny artysta.

Zgodnie z powszechną opinią krytykować potrafi każdy. Dużo rzadszą umiejętnością jest głębsza refleksja i wnikliwa ocena zjawiska. Jeszcze rzadziej zdarza się formułować własne, oryginalne sądy w taki sposób, by swą atrakcyjnością same przyciągnęły odbiorcę. Wierzymy, że rzetelna krytyka muzyczna może, i powinna być, prawdziwą sztuką, dlatego stworzyliśmy serwis Laboratorium Muzycznych Fuzji.

Fotoreporter: Rita Pulavska, Marcin Puławski

Redakcja (gościnnie): Agata Maja Kozłowska, Agata Karpowicz, Ewa Kuchta, Adrian Koter, Michał Pick, Łukasz Chamera, Tomasz Skibiński, Flora Woźnica, Ewelina Libawska, Wojciech Gajewski, Łukasz Michał Puławski, Bartłomiej Tkaczyk, Tomasz Walczak, Kacper Kosikowski, Weronika Sołtys, Monika Gluza, Łukasz Frasek, Hania Kwaśna, Kevin Wojtasiak, Dorota Kołbuk

UWAGA!
Jeżeli kochasz muzykę i nie jest Ci obojętna – zgłoś się do nas!
Poszukujemy redaktorów do współtworzenia naszego serwisu i tworzenia opiniotwórczej strony Internetu

Zajmujemy się promowaniem świeżych zespołów z całego świata. Relacjonujemy koncerty, recenzujemy najnowsze wydawnictwa, piszemy felietony, przeprowadzamy wywiady. Współpracujemy z wieloma agencjami artystycznymi i wytwórniami.

Jeśli:
– interesuje Cię ambitna scena muzyczna
– masz lekkie pióro i piszesz poprawnie
– masz trochę wolnego czasu
– chcesz współtworzyć nowatorski serwis…
To nasz serwis jest właśnie dla Ciebie!

Zapraszamy do współpracy. Napisz do nas!

  Please prove you are human by selecting the cup.

  Redaktor naczelny
  Niedoszła gwiazda rocka próbująca sił w publicystyce, aby przełamać monopol na odsłuch dobrej muzy. Długodystansowy intelektualista, piewca dobrych myśli, humorystyczny łotr, a wreszcie dekadencki apostoł nadziei na... inne jutro. Często kuli się w kącie ze słuchawkami w uszach, gdzie każdy utwór zaczyna tworzyć w nim własną historię, budząc nowe wspomnienia i myśli, których reminiscencje znaleźć możecie właśnie na Laboratorium Muzycznych Fuzji!
  Redaktor / Fotograf
  Absolwent muzykologii na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuje jako nauczyciel gry na saksofonie, pianinie i teorii muzyki w Morningside School of Music w Edynburgu. Miłośnik ciszy pustyni, szumu lasu, kurpiowskiej gwary, porannego śpiewu ptaków, wieczornego zgiełku azjatyckich metropolii, bliskowschodnich aromatów i żaru słońca w tropikach. Jednak ponad wszystko wielbiciel muzyki jazzowej, którą pasjonuje się już od ponad trzech dekad. Promotor jazzowej turystyki, regularny uczestnik życia nocnego bałkańskiej bohemy podczas jesiennych festiwali.
  Redaktor
  Niepoprawny optymista. Uparciuch kroczący swoimi własnymi ścieżkami. Żyjący według własnego dekalogu. W ocenie przyjaciół otwarty, inteligentny i bardzo oddany druh, zarówno w sytuacjach kryzysowych, jak i tych w pełni unormowanych. Rozdarty między dwiema pasjami historią, której jest dyplomowanym magistrem i muzyką, która towarzyszyła mu od najmłodszych lat. Eksplorator niebanalnych i zaskakujących dźwięków. Miłośnik szumiących płyt winylowych. Otwarty na każde muzyczne doznania, które potem klasyfikuje jako muzykę dobrą albo złą, niezależnie od gatunku. Ostatecznie redaktor Laboratorium Muzyczych Fuzji prezentujący mocne brzmienia, ale także folkowe melodie, co nie wyklucza, że w przyszłości w swoich tekstach może zająć się aspektami muzyki klasycznej.
  Rodowity gdynianin (rocznik '89), zodiakalny Koziorożec, od dziecka zafascynowany literaturą, filmami, a zwłaszcza muzyką klasyczną, rockową i metalową. Niespełniony wokalista, tekściarz i pisarz (a także poeta), poszukujący swojego miejsca w świecie. W podstawówce zagrał Wilka w „Czerwonym Kapturku”, po latach od pamiętnej roli wzięła się ksywka „Lupus”. Dziennikarz muzyczny i kulturowy z zamiłowania i z powołania. Założyciel autorskiego bloga LupusUnleashed.
  Redaktor
  Wielki podróżnik międzygatunkowy. Z wykształcenia nauczyciel angielskiego, z zamiłowania muzyk-amator w tandemie elektronicznym Ami-Saint, a z zawodu twórca gier komputerowych.
  Urodzony w pamiętnym 1989 roku, miłośnik muzyki, historii i… historii muzyki (tej mniej poważnej, zwanej często, o zgrozo, rozrywkową). Na co dzień prosty sprzedawca, po godzinach często uliczny grajek z toruńskiej starówki. Muzycznie podróżuje w przeróżne, stylistycznie odległe od siebie światy, może z wyjątkiem jazzu. W wieku 12 lat włączył przez przypadek kompilację Black Sabbath ze zbiorów taty, przesłuchał ją świadomie i zaczął gorączkowo eksplorować nowe rejony, co robi do dziś. Oprócz słuchania muzyki namiętnie czyta książki historyczne, popularnonaukowe i prasę muzyczną, ogląda filmy z Himilsbachem i Maklakiewiczem, uprawia modelarstwo. Pija piwo, lubi white russian i sok bananowy (tylko z bananów zakrzywionych w lewo). Czasem spożywa to wszystko naraz. Chciałby mieć kiedyś niemiecki czołg „Pantera”, którym woziłby swoją dziewczynę, ale nie ma jeszcze prawa jazdy.
  Orędownik nieustannych artystycznych poszukiwań, który jako mediator w muzycznych sporach na granicach epok, stylów i technik, odnajduje najsilniejsze i najczystsze spoiwo sztuki - piękno. Aktywnie koncertujący muzyk-flecista, stale współpracujący z renomowanymi orkiestrami w kraju i na świecie. Jego fonografia zawiera kilka nagrań płytowych, a w 2020 roku ukazał się jego EP z muzyką J.S. Bacha. Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego oraz student Hochschule für Musik we Fryburgu (Niemcy). Z zamiłowania podróżnik, kulturoznawca i miłośnik języków obcych.