Legenda koreańskiej sceny indie w Polsce!

Jeong Cha-sik to weteran rocka i legenda koreańskiej sceny indie lat 90. Przez 15 lat był frontmenem kultowej grupy heavy-metalowej Rainy Sun, której eksperymentalne, psychodeliczne utwory mocno odstawały od koreańskiego mainstreamu. W roku 2011 zdecydował się na karierę solowego artysty. W odstępie sześciu miesięcy wydał dwie płyty: “The Empty” oraz “The Turbulent Current History”. Oba albumy zostały ogłoszone płytami roku 2013 i wyróżnione prestiżowymi nagrodami “Korean Music Award” oraz “Korean Imagine Award”. Ostatnia płyta Jeonga, wydany w listopadzie 2015 “Executor”, wywołała duże poruszenie na koreańskiej scenie, zyskując sławę unikatowego muzycznego przedsięwzięcia.

Będąc artystyczną indywidualnością i outsiderem, Jeong Cha-sik wszystkie trzy albumy stworzył nieomal sam. Jest autorem tekstów, muzyki i aranżacji, sam zaśpiewał wszystkie utwory, zagrał na większości instrumentów, całość osobiście nagrał, zmiksował i zmasterował.   

Twórczość Jeong Cha-sika oscyluje na granicy psychodelicznego rocka, trip-hopu, folku, tanga, synth-popu i koreańskiej muzyki tradycyjnej. Artysta śmiało czerpie z muzyki świata, sięgając po rytmy flamenco, jamajskie riddimy, czy brzmienie francuskiej katarynki.

Z premedytacją kiczowate, czasem weselne melodie kontrastują z głębokim, pijackim zaśpiewem, metalowym growlingiem lub nostalgicznym falsetem. Koncertuje z klasycznym, rockowym instrumentarium wzbogaconym często o skrzypce i wiolonczelę, jednak liryczność tego składu przełamują drapieżne, old-schoolowe syntezatory. W jego repertuarze zdarzają się również nostalgiczne pieśni wykonane jedynie przy akompaniamencie fortepianu. Jest artystą pełnym sprzeczności i dystansu do własnej twórczości, czego wyrazem może być tytuł trasy po berlińskich klubach: “Nick Cave spotyka koreański kabaret”. Jego koncerty to spotkanie z nieokiełznaną ekspresją, nieskrywanymi emocjami, groteskową formą, a przede wszystkim oryginalną i dobrą muzyką.

Wydarzenie na FB: www.facebook.com/events/1933739660186727/ Bilety w cenie 30 zł dostępne na piecsmakow.pl, ebilet.pl i kasie TR Warszawa. Kolejne koncerty Radia Azja: 29.11.2016 – Rasmee Wayrana (Tajlandia) 20.12.2016 – Midori Takada (Japonia) Więcej informacji: www.radioazja.pl

Źródło: mat. pras.