Maria Peszek – premiera albumu ,,Ave Maria’’ i teledysku do utworu ,,Barbarka’’

Czwartym singlem promującym najnowszy album Marii Peszek jest utwór Barbarka z gościnnym udziałem Oskara83 (PRO8L3M). W utworze zacytowane zostały fragmenty pieśni ,,Barka’’. Teledysk wyreżyserował Grajper.

Maria Peszek po raz kolejny się nie pieści i mówi o tym wprost. Własny, boleśnie szczery, czasami wręcz radykalny przekaz uzupełnia hasłami znanymi z ulicznych demonstracji: Jestem wnuczką czarownicy, której nie udało się wam spalić. W kolejnych kompozycjach porusza tematy, które łączy to samo zjawisko – zderzenie prostej, codziennej miłości z naszym krajem. Podaje bardzo ważne i aktualne treści w formie piosenek, które są… ładne. Po prostu. Można przy nich tańczyć. Można się przytulać. Jeżeli tak wygląda recepta Marii na dotarcie z wartościowym przekazem do świadomości słuchacza i widza, to jest ona bardzo skuteczna.

Album ,,Ave Maria’’ to płyta o miłości w trudnych czasach. W czasach, kiedy widzimy strach w oczach własnych rodziców i rezygnację w oczach własnych dzieci. Może chwilami zaboleć, ale w efekcie przynosi ukojenie, jak dobre lekarstwo, które musi być gorzkie. Maria Peszek mówi, że to prawdopodobnie najpiękniejszy album jaki nagrała. Trudno się z nią nie zgodzić.

Na płycie znajduje się 10 utworów, w tym także singlowe utwory Virunga, Ave Maria, i J*bię to wszystko. Producentem muzycznym płyty i współkompozytorem wszystkich utworów jest Kamil Pater.