Muzyczna podróż do serca Reymontowskiej wsi

Kiedy film odbieramy wszystkimi zmysłami, to wiemy, że jego twórcy dokonali czegoś wyjątkowego. Tak jest w przypadku „Chłopów” – polskiego kandydata do Oscara. Niewątpliwą atrakcją tego dzieła jest jego ścieżka dźwiękowa, stworzona przez Łukasza L.U.C. Rostkowskiego wspólnie z Rebel Babel Film Orchestra.

Pierwszy singiel, Jesień – Tańcuj, to perła w koronie tego projektu. Utwór przenosi nas w sam środek wesela Boryny i Jagny, łącząc tradycyjne melodie ze współczesnym brzmieniem. Wysłuchując tej kompozycji, można poczuć, jak różnorodność pokoleń i gatunków muzycznych zbiega się w jednym, niesamowitym momencie. Głosy takich artystów jak Kayah, Laboratorium Pieśni i Dagadana splecione z brzmieniem kapeli Tęgie Chłopy, otulone są przez harmonie międzynarodowej orkiestry RBFO. To właśnie w takich momentach zrozumieć można, jak wielką moc ma muzyka.

L.U.C. dał nam coś więcej niż tylko kompozycje. Stworzył prawdziwą, barokową katedrę dźwięku, opartą na autentycznych, akustycznych instrumentach historycznych. Całość utrzymana jest w duchu impresjonizmu, łącząc tradycyjność z nowoczesnością. Delikatność tuby grającej niczym basowy syntezator, czy współczesne brzmienie bębnów dwumembranowych wprowadza słuchacza w stan hipnozy.

Co ważne, ścieżka dźwiękowa do „Chłopów” to nie tylko hołd dla kultury polskiej, ale także dla całego dziedzictwa słowiańskiego. Film, będący malarskim dziełem stworzonym w czterech krajach słowiańskich, znalazł swoje odzwierciedlenie w muzyce. Kompendium brzmień słowiańskich jest dziełem prawie stu artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi, pod wodzą Łukasza L.U.C. Rostkowskiego.

Jednak to nie koniec muzycznych niespodzianek, jakie czekają na nas w październiku. Płyta z muzyką filmową pojawi się w sprzedaży już 27 października, tuż po premierze filmu, która odbędzie się 13 października. To doskonała okazja, by jeszcze głębiej zanurzyć się w fascynujący świat Reymonta, uchwycony zarówno w obrazie, jak i dźwięku.

Łukasz L.U.C. Rostkowski, będący producentem muzycznym, wokalistą, kompozytorem i reżyserem, został już wielokrotnie doceniony przez krytyków i nagrodzony za swoje wybitne osiągnięcia. Jego najnowsza praca przy „Chłopach” tylko potwierdza, dlaczego uchodzi za jednego z najważniejszych artystów XXI wieku w Polsce.

To wyjątkowa podróż, która czeka na każdego z nas. Zarówno w kinie, jak i w domowym zaciszu, dzięki muzyce, która jest tak samo malarska i przejmująca jak obrazy z filmu. Dołącz do muzycznej podróży przez wieś Reymonta i pozwól sobie na chwilę zapomnienia.