Nadciąga największe święto muzyki afrykańskiej w kraju!

Przed nami noc radości, niezwykłego kunsztu muzycznego i wirtuozerii, a przede wszystkim jedyny w swoim rodzaju, wielogodzinny koncert dla koneserów muzyki afrykańskiej! 

Nauka sztuki perkusyjnej to nabycie nowych umiejętności edukacyjnych i komunikacyjnych, rozwój talentów i zainteresowań, które mogą pomóc młodym ludziom ze środowisk zagrożonych wykluczeniem wyjść z jego obszaru; nauka zachodnioafrykańskiej kultury zaś to poszerzenie horyzontów o świecie i ludziach go tworzących, to nauka tolerancji i otwartości na inne kultury. To jest właśnie przesłaniem Nocy Żywych Bębnów (NŻB).

Sami organizatorzy twierdzą, że (…) nie ma drugiego takiego wydarzenia w Polsce. Stworzyliśmy je od podstaw 13 lat temu, i przez cały ten czas to urodziny naszej szkoły są niezmiennie jedynym takim świętym muzyki afrykańskiej w Polsce. Głębokie przyjaźnie z najwybitniejszymi afrykańskimi muzykami zawarte podczas naszych licznych podróży do Czarnego Lądu, owocują co roku ich niezapomnianymi występami podczas naszego koncertu.

Co roku Noc Żywych Bębnów, będącą jednocześnie urodzinami szkoły City Bum Bum, ogląda zapełniona do ostatniego miejsca widownia największego, łódzkiego klubu Wytwórnia. W tym roku obchodzimy 13 rocznicę swojego istnienia, a swoją obecnością zaszczycą nas m.in.:

– Sidiki Dembele/Wybrzeże Kości Słoniowej. To mistrzowski, ale skromny djembefola mieszkający Wielkiej Brytanii, obecnie występujący w londyńskim Hamlecie dla Royal Shakespeare Company,

– Viktor Toth/Węgry – jeden z najbardziej ożywczych, inspirujących i wziętych Europejskich saksofonistów,

– Aminata Sanou/Burkina Faso, czarująca tancerka ceniona w całej Europie,

– Alseny Bangoura/Gwinea, tancerz, którego nieustannie chce się oglądać na scenie i w akcji na warsztatach tanecznych,

– Sana Camara/Gwinea, niesamowity djembefola, który porywa publiczność swoimi występami.

Poza nimi, tego wieczoru przez scenę przewinie się ponad 100 wykonawców: od adeptów samej szkoły począwszy, przez zaproszone zespoły z kraju i z zagranicy, tancerki afro, chór gospel, po mistrzów world music i sztuki afrykańskiej. 

City Bum Bum to nie tylko szkoła – to również CBB Ensemble, dziesięcioosobowy zespół doświadczonych muzyków, którego muzyka to mariaż muzyki świata z jazzem. Podczas tegorocznej Noc Żywych Bębnów będzie mieć miejsce oficjalna premiera jego pierwszej, długogrającej płyty! 

Jak zawsze, możecie się również spodziewać warsztatów gry na afrykańskich bębnach dla osób początkujących i zaawansowanych oraz tańca afro prowadzonych przez wybitnych mistrzów światowej klasy. 

Tegoroczna Noc Żywych Bębnów będzie zarazem częścią corocznej prestiżowej imprezy „Letnia Akademia Jazzu” organizowanej w Toya Studios.

Bilety: 30zł (przedsprzedaż) 35zł (w dzień koncertu)

Więcej info: www.facebook.com/events/219678651756835