Wolność codziennością. Premiera klipu „Na zdrowie” zespołu DAGADANA i Aleny Kadanovej

Możliwość składania życzeń zawsze dostarcza nam wielu emocji. Czasem jest to okazja do wypowiedzenia najszczerszych i najintymniejszych słów. Nierzadko to moment wzruszeń. Ta piękna i szczęśliwie wciąż obecna tradycja, pozwala nam wierzyć w sprawczą moc słowa. Chcemy wierzyć, że wolność stanie się codziennością. Naszą wspólną. Domową, lokalną i globalną. Tego też życzymy Ukrainkom i Ukraińcom, sobie – Polkom i Polakom, ale dziś szczególnie Białorusinkom i Białorusinom, za których w tej edycji Ukraińskiej Wiosny mocno ściskamy kciuki.

Premierowa piosenka polsko-ukraińskiej grupy Dagadana i białoruskiej piosenkarki Aleny Kadanovej, która powstała specjalnie na zamówienie Ukraińskiej Wiosny, to utwór życzeniowy, nawiązujący do tradycji Ukrainy, Białorusi i wschodniej Polski. Artyści liczą na to, że będzie on pretekstem do powiedzenia innym dobrego słowa. Że jej melodia będzie słuchaczom towarzyszyć w okołoświątecznym czasie, tłumiąc „fałszywe dźwięki codzienności”.

Życzymy Wam, aby ten utwór nucony po cichutku, dodawał blasku zwyczajnym dniom, a w razie potrzeby stał się skuteczną odtrutką, właśnie teraz, właśnie w tych czasach, które wręcz wymagają od nas umiejętności sięgania w najgłębiej ukryte w nas zakątki czułości i wrażliwości. Ślijcie te dźwięki wraz ze swoimi dobrymi słowami w świat. A dobro wróci!

Piosenka znajdzie się na nowej płycie Dagadany, której premiera przewidziana jest na początek 2021 roku!

Wykonanie: Dagadana w składzie: Daga Gregorowicz (wokal, elektronika), Dana Vynnycka (wokal, fortepian), Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, bas, syntezatory, skrzypce), Bartosz Mikołaj Nazaruk (perkusja) oraz Alena Kadanova (wokal)

(Visited 1 times, 1 visits today)