Afryka Reggae Festiwal #27

Stowarzyszenie „Toruńska Grupa Inicjatywna – Nowe Społeczeństwo” oraz ACKiS. „Od Nowa” zapraszają na 27 edycję charytatywnego festiwalu muzyki reggae „Afryka Reggae Festiwal  2017”, który odbędzie się w Toruniu w klubie „Od Nowa” w dniu 28 stycznia 2017 r.

Występ zapowiadają

Vavamuffin 

www.vavamuffin.art.pl

Niekwestionowana gwiazda polskiej sceny reggae/dancehall/raggamuffin powraca po kilku latach milczenia z promocją nowej płyty „V” w ramach trasy koncertowej „V-Tour 2017”

Damian Syjonfam

www.syjonfam.com

Jeden z najciekawszych polskich gło-sów reggae. Znany kiedyś jako woka-lista ComeYah i autor jednego z kano-nów krajowego roots reggae „Na Wschód”. Polskie roots reggae na światowym poziomie.

Słoma & D’Roots Brothers 

www.facebook.com/slomabebny

Legenda polskiego reggae i najznakomitszy polski bębniarz Jerzy „Słoma” Słomiński wystąpi na festiwalu wraz z swoimi synami („D’Roots Brothers”) w ramach projektu „Pieśni Mocy 40/60” będącego rzadkim wydarzeniem w polskim reggae: 40 lat na scenie i 60 w życiu. Big Up.

Tabu 

www.tabu.band.pl

Weterani afrykańskich festiwali, którzy od zwycięstwa w konkursie młodych na Ostróda Re-ggae Festiwal 2005 zawładnęli sercami polskich sympatyków reggae; energetyczne reggae i ska i fantastycznym koncertowym wykonaniu.

Kompanija Reggae Sound

www.facebook.com/kompanijareggaesound

Młoda mazowiecka kapela, finaliści Czwórka Reggae Contest na festiwalu Ostróda Reggae Festiwal 2014, znani ze współpracy z gruzińskim zespołem Reggaeon z którym nagrali zna-komity numer ”Together”. Pierwszy raz na Afryce.

CT Tones

www.pl-pl.facebook.com/TaLLibPL

Tradycyjnie na festiwalu rodzimy akcent, tym razem młoda stażem kapela ska/rocksteady z Torunia, promująca swój pierwszy album „My Lover”. Również debiutują na festiwalu.

Więcej szczegółów: www.facebook.com/afrykareggae

Jak co roku uzyskany dochód z festiwalu jest przeznaczany na cele dobroczynne: na realiza-cję prowadzonego przez Polską Akcję Humanitarną programu budowy i renowacji studni w Sudanie Południowym.

Historia Festiwalu:

Początki Festiwalu sięgają 1991 r., kiedy to odbył się po raz pierwszy. Przez osiem edycji koncerty odbywały się pod hasłem „Africa is Hungry” (z tą nazwą Festiwal kojarzony jest do dziś), od 1999 r. przyjęto spolszczoną, również popularną do teraz nazwę AFRYKA, a od 2003 r. oficjalna nazwa imprezy to „Afryka Reggae Festiwal”. AFRYKA od początku swego istnienia jest akcją dobroczynną. Dochód z Festiwalu przekazywany jest albo poprzez polskie misje do najbiedniejszych krajów Afryki, do konkretnej miejscowości, w której polskie siostry zakonne prowadzą szpital bądź sierociniec albo też poprzez wyspecjalizowane w tym zakre-sie organizacje humanitarne m.in. Polską Akcję Humanitarną. Festiwal dotychczas wspierał min. takie kraje jak: Zambia, Kenia, Ruanda, Burundi, Sudan, Kongo czy Tanzania. Od kilku lat Festiwal współpracuje z Polską Akcją Humanitarną, przeznaczając środki uzyskane z fe-stiwalu na realizację programu wodnego PAH w krajach afrykańskich (budowa studni głębi-nowych kich w Sudanie Południowym i Somalii)

Impreza należy z pewnością do najstarszych, cyklicznie odbywających się festiwali re-ggae w kraju. Od wielu już lat zaliczyć ją trzeba także do największych i goszczących naj-bardziej uznanych polskich wykonawców muzyki reggae i ska. Na „AFRYCE” grała już cała praktycznie polska czołówka gatunku z legendarnymi grupami Izrael, Bakshish i Daab na czele. Łącznie na deskach Od Nowy wystąpiły dla AFRYKI 167 zespoły w tym także kapele zagraniczne, jak choćby czeski Hypnotix, francuski Western Special, niemiecki Yellow Um-brella czy jamajsko-brytyjski African Head Charge.

Więcej informacji:

www.afryka.umk.pl

www.pl-pl.facebook.com/afrykareggae

Kontakt:

afryka@umk.pl