DiscoPogo – premiera singla „Nasz klient, nasz funk”

DiscoPogo wraca! Przerwa z powodu pandemii nie przerwała działalności zespołu i jest już gotowa płyta z 11 nowymi piosenkami!

Zespół istnieje od 2015 roku i ma swoją bazę operacyjną w Poznaniu. W grudniu 2016 wydali album EP ,,DiscoPogo” z 4 autorskimi utworami, natomiast we wrześniu 2019 ukazał się drugi EP „All Inclusive”, z 5 autorskimi utworami.

Motto DiscoPogo brzmi: Bawimy się na poważnie! Z pozoru paradoksalne, jednak najlepiej oddaje postawę zespołu, który lubi się bawić tworząc muzykę która nigdy się nie nudzi.

Zespół powstał z inicjatywy Vincenzo Corsini który, po występach jako gość Strachów na Lachy i po nagraniu utworu My name is Jeżyce razem z Kamilem Durskim z Atlvnta i z Kuzynem z Pidżamy Porno, zdecydował założyć własny zespół.

Po zwycięstwie w festiwalu Dobrze Rockująca Sobota w Opalenicy i zagraniem z tego tytułu przed Romantykami Lekkich Obyczajów i Pudelsami, wiele festiwali i lokali w całej Polsce czekało na ich występ w 2020 roku, jednak pandemia przełożyła wszystkie plany.

Teraz DiscoPogo jest w blokach startowych z mnóstwem nowych kawałków i jeszcze większą energią! Na koncertach DiscoPogo można posłuchać utwory z nadchodzącej płyty i popularne wśród fanów Ona nie tańczy, My name is Jeżyce, oraz utwory pierwszego i drugiego wydawnictwa zespołu, takie jak All Inclusive, Starość nie młodość czy Move your bodhi.

W związku z tym, że każdy członek zespołu ma inne doświadczenia i gusty muzyczne, kapela nie zamyka się w kręgu jednego gatunku, tworząc utwory różnorodne a jednak współgrające między sobą.

Członkowie zespołu:

Vincenzo Corsini – wokal

Michał Błaszak – gitara basowa

Marcin Bazanowski – perkusja

Mariusz Henschke – gitara elektryczna

Marcin Wyrwiński – instrumenty klawiszowe.

Koncert DiscoPogo składa się z utworów z pogranicza rocka, funku, ska, a nawet dance, nawiązujących do przeróżnych tradycji muzycznych, tak by ciągle bawić i zaskakiwać publiczność. Spójnym elementem występu są zabawne, ale nie pozbawione głębi teksty, rockowa energia i rytm przy którym chce się tańczyć.