Frederik Lundin & Odense Jazz Orchestra

Płyta „It Takes All Kinds To Make A World”, która ukaże się 11 listopada nakładem April Records, prezentuje utwory skomponowane przez saksofonistę Frederika Lundina na zamówienie renomowanej Odense Jazz Orchestra.

Album zawiera muzykę śmiało balansującą pomiędzy awangardą, a tradycyjnym podejściem, typowym dla jazzowych orkiestr. Wydawnictwo znakomicie wpisuje się w odważne, wizjonerskie projekty prezentowane przez Odense Jazz Orchestra.

W składzie orkiestry znajdziemy świetnych solistów, między innymi Tomasza Dąbrowskiego, który w dwóch utworach wykonał partie solowe trąbki.

Inspiracją dla stworzenia utworów były narastające problemy naszej cywilizacji: kryzysy, konflikty, frustracje z nimi związane. Finałowy utwór w intrygujący sposób nawiązuje do konceptu całego albumu, rozpoczynając się terenowymi nagraniami głosu jednego z zagrożonych gatunków hawajskich ptaków.

Chociaż „It Takes All Kinds To Make A World” dotyka trudnej tematyki to jednak w swojej dynamice oraz stylistycznej różnorodności niesie nadzieję, pozytywne przesłanie oraz wezwanie do otwartości, życzliwości i tolerancji.

(Visited 5 times, 1 visits today)