Internetowa sensacja z Ukrainy

Ukraiński zespół Brunettes Shoot Blondes, wielokrotnie został przez międzynarodowe media określony internetową sensacją. Zespół zyskał międzynarodowe uznanie dzięki viralowemu klipowi Knock Knock, który łącznie obejrzało ponad 100 mln osób, w tym 9 mln na YouTube. O zespole pisały takie media, jak Billborad, Yahoo Music!,Daily Mirror, Rolling Stone, Daily Mirror, USA Today i inni. Klip Knock Knock:  zdobył nagrodę Berlin Music Video Awards w kategorii: najlepsza koncepcja, a stacja MTV w aż 24 krajach uznała klip za najbardziej kreatywny. Zespół trafił do krajowego etapu eliminacji do finału Ukraińskiej Eurowizji 2016, gdzie został pokonany przez zwycięzcę całego konkursu – Jamalę.

 

Po wydaniu pierwszej EP-ki „Bittersweet”, zespół wystąpił w Ukraińskim X Factorze, supportował brytyjski zespół Hurts i amerykański The Neighborhood, grał na największych europejskich festiwalach: Sziget (Węgry), Colours of Ostrava (Czechy), Waves Vienna (Austria) itp. A ich piosenki są soundtrekami do reklam McDonald’s, L’Oréal i wielu innych. Teledysk „Bittersweet” jest częścią kampanii reklamowej auto giganta Opel. Świeży mini-album można posłuchać tutaj: www.bsbmusic.lnk.to/hips.

Najnowszy utwór – Hips poświęcony jest kobiecym kształtom. Nowe video przedstawia niesamowicie dziwne postacie, analogowe instrumenty muzyczne i modne gadżety. Znajdziecie w nim gołębia  z polaroidem, śnieżnobiałe psy w różowym świetle, piękne kobiety grające w ping ponga i stylową choreografię. Powiedzieć, że Hips jest dziką przejażdżką, to jakby nie powiedzieć nic. Ten klip jak i poprzednie, został wyreżyserowany przez zespół. Wszystko – od pomysłu do montażu zrealizowano dzięki wysiłkom grupy. Klip można zobaczyć poniżej.

Więcej info:

www.brunettesshootblondes.org