Another Pink Floyd zaprasza na kwietniowe koncerty – świętujemy 40-lecie wydania „The Dark Side Of The Moon”!

1 marca minęła okrągła 40 rocznica wydania płyty “The Dark Side of The Moon”. To doskonała okazja aby zaprosić fanów Pink Floyd i wspólnie z zespołem Another Pink Floyd, pierwszym polskim tribute bandem Floydów, wspólnie uczcić okrągłe urodziny jednej z najważniejszych płyty wszechczasów. W całości na żywo Ciemna Strona Księżyca oraz najbardziej znane floydowskie utwory na ponad dwugodzinnym koncercie w trzech polskich miastach.

16 KwietniaKRAKÓW – Klub Rotunda

21 KwietniaRADOM – Klub Strefa G2

26 KwietniaRZESZÓW – Klub Pod Palmą

Początek wszystkich koncertów o 20.00

Bilety w cenie 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu – dostępne w sieci Ticketpro oraz w klubach.

Branie na warsztat muzyki Pink Floyd obarczone jest dużym ryzykiem. Fani Floydów to wymagająca publika i sprostanie oczekiwaniom takich słuchaczy jest wyzwaniem. By odtworzyć przynajmniej częściowo klimat koncertu PF potrzeba posiadać odpowiedni warsztat, przygotowanie muzyczne i przede wszystkim czuć tę muzykę duszą i sercem. Takie warunki zostały spełnione wiosną 2009 roku w Skawinie pod Krakowem, łącząc muzyków a zarazem pasjonatów Pink Floyd. Tak powstała grupa Another Pink Floyd – jako pierwszy i przez długi czas jedyny w Polsce tribute  Pink Floyd. Zespół skupia się na graniu głównie w klubach, stąd ze względów technicznych trudno włączyć w występ pewne elementy, znane z koncertów pierwowzoru – nie oczekujmy zatem wielkich ekranów, trójwymiarowych wizualizacji, walących się na scenę gigantycznych ścian. Ograniczona przestrzeń klubu nadaje natomiast koncertom wyjątkowy kameralny klimat i atmosferę współuczestniczenia w wydarzeniu. 

Małopolski tribute band znakomicie radzi sobie z repertuarem Pink Floyd. Starannie przygotowane aranżacje muzyczne i wokalne, dbałość o niuanse brzmieniowe  bardzo wierne partie gitarowe, zdobywają coraz szersze uznanie wśród fanów z Polski, którzy bardzo licznie odwiedzają i przychylnie oceniają  koncerty Another Pink Floyd. Na występ Another Pink Floyd składają się najlepsze floydowskie utwory. Tym razem usłyszymy całe „Dark Side Of The Moon”, najważniejsze utwory z „The Wall” czy „Wish You Were Here” i wiele innych.  Koncert to zarówno starsze rozbudowane kompozycje, jak i nagrania z ostatniej studyjnej płyty „Division Bell”. 

Muzycy zespołu sugerują zachować dystans i świadomość, że na scenie nie wystąpi prawdziwy Pink Floyd – w zamian pasja i energia ośmiu osób występujących na scenie gwarantuje przeżycie wieczoru wypełnionego floydowskim duchem i  dobrze spędzony czas. Warto poczuć się patriotą muzycznym i wybrać się na koncert polskiego Another Pink Floyd! Galerię zdjęć oraz relację z jednego z ostatnich koncertów można zobaczyć tutaj (fot. Romana Makówka) 

Źródło: Fantom Media

Więcej o zespole: 

www.anotherpinkfloyd.pl

www.facebook.com/AnotherPinkFloyd