sdasd 7
sdasd 7

Atak ofensywy teatralnej Kosmos!

W dniach 26-27 października, dzięki grupie Pomarańcze w Uchu na Skarpie bez Kartki i Stowarzyszeniu Smartness, przestrzeń Poznania obejmą we władanie przedstawiciele niezależnej sceny teatralnej. Ofensywa teatralna Kosmos to dwudniowy festiwal, podczas którego wszyscy zainteresowani Poznaniacy będą mogli obejrzeć niepokazywane wcześniej w mieście spektakle oraz wziąć udział w warsztatach teatralnych i podyskutować z twórcami na temat kondycji współczesnego teatru. Impreza współfinansowana jest ze środków Urzędu Miasta Poznania.

Pierwszego dnia, wraz z teatrem Brama zorganizowane będą szkolenia swojego warsztatu aktorskiego wszystkich licealistów. Wieczorem w przestrzeni miasta odbędą się liczne happeningi, mające na celu promocję Ofensywy. Nasi twórcy opanują m.in. Plac Wolności, Plac Mickiewicza oraz Stary Rynek w Poznaniu.

Kolejny dzień przeznaczony jest dla studentów – przed południem zapraszamy na warsztaty, organizowane przez teatr Krzyk. O godzinie 17-tej, w Ośrodku Teatralnym Maski na al. Niepodległości 26, rozpocznie się część artystyczna festiwalu. Swój spektakl Kaszpirowski Medytacja zaprezentuje najpierw Kingdom of Curvy Fork, znane z opowiadania poważnych historii w komediowy sposób. Następnie wystąpi aktor Eliasz Gramont, który w Biję na Alarm! przedstawi swoją wariację na temat nowelki Stanisława Lema Ratujmy Kosmos. Teatr Afront w Na granicy zapozna nas ze sztuką tworzenia spektaklów z udziałem publiczności. Teatr Realistyczny w swoim Jestem zaprosi nas na – jak określają to twórcy – pokaz interpretacji wierszy kobiecych autorstwa mężczyzn w wykonaniu kobiecym; na warsztacie twórczość Białoszewskiego i Wojaczka. Ofensywa zakończy się dyskusją wraz z udziałem publiczności i koncertem skrzypcowym Eliasza Gramonta.

Ofensywa teatralna Kosmos odbywa się w Poznaniu już po raz drugi. Sami organizatorzy nazywają ją drugą próbą remontu poznańskiej kultury. Bilety na spektakle, w cenie 7 złotych za spektakl i 15 złotych za karnet, można zakupić w Centrum Informacji Miejskiej. Warsztaty teatralne są bezpłatne – organizatorzy proszą o zapisy drogą mailową na adres event@smartness.pl Zgłoszenia przyjmowane są do 24 października.

Więcej info:

Strona festiwalu: www.ofensywateatralna.pl

Opiekun organizacyjny projektu Natalia Kadziszewska, tel. 727 552 005, natalia.kadziszewska@smartness.pl 

Opiekun artystyczny projektu Karol Barcki, tel. 506 737 599, ofensywa@smartness.pl