Diavolopera prezentuje „Preludium”! Posłuchaj całej płyty!

Trójmiejski zespół Diavolopera, to jeden z najbardziej obiecujących przedstawicieli sceny rockowej/gotycko-rockowej. Muzycy, którzy od 2010 roku pracowali nad swoim oficjalnym debiutem, wydali pod koniec ubiegłego roku pełno-czasowy materiał zatytułowany “Preludium”. Na płytę trafiło 7 utworów w klimacie nowoczesnego gothic rocka z wyraźnym udziałem klawiszy, mocnym gitarowym brzmieniem i absolutnie wyjątkowym wokalem Julii, która doskonale czuje się w delikatnych partiach, ale przede wszystkim zaskakuje bardzo mocnym głosem, bogactwem interpretacji i aranżacji swoich partii. Diavolopera to propozycja dla fanów muzyki spod znaku Lacuna Coil czy choćby nieodżałowanego krajowego Moonlight. “Preludium” nagrano w Mateusz Sieńko Studio Gdańsk oraz Rainbow Studio w Gdyni.

Oto tracklista płyty “Preludium”:

1. Desire

2. Bad Taste

3. For T…

4. Kraul

5. Alone

6. Princess

7. Daddy

Albumu można w całości posłuchać na profilach zespołu – www.facebook.com/Diavolopera i www.youtube.com/user/diavolopera. Płyta została wydana w eleganckim digipaku i można ją zamówić bezpośrednio od zespołu pod adresem: diavolopera@gmail.com.

Skład zespołu: Julia Grisznina – wokal; Robert Bandzul – gitara; Mirosław Abramowicz – bas; Tomasz Bartoszek – klawisze; Sławomir Kliszewski –perkusja Zespół rozpoczął współpracę z agencją Fantom Media, najbliższe plany to nakręcenie teledysku oraz intensywna promocja medialna i koncertowa “Preludium”.

Biografia:

Zespół Diavolopera powstał pod koniec 2009 roku w Gdyni. Muzykę jaką wykonujemy można zaklasyfikować do szeroko pojętego nurtu Gothic Rock/Metalu, z mocnym wpływem muzyki elektronicznej.

W połowie 2010 roku udało się nam po raz pierwszy wejść do studia i zarejestrować materiał demo.  Nagrań dokonano w studio Adama Drywy w Gdyni a na debiucie znalazły się utwory Alone, Daddy oraz Princess. Materiał ten pozwolił nam dotrzeć do szerszego grona odbiorców, zbierając bardzo dobre recenzje zarówno na portalach muzycznych, jak i wśród osób na co dzień profesjonalnie zajmujących się muzyką.   

Początek roku 2011 to głównie działalność koncertowa, oraz przygotowania do kolejnej wizyty w studio, do której dochodzi w okolicach wakacji.  Realizacją i produkcją tym razem zajął się  Mateusz Sieńko z grupy Milczenie Owiec.  Promo CD 2011 zawiera  cztery  utwory – Desire,  Bad Taste, For T… oraz Kraul –  utrzymane w tej samej konwencji muzycznej.

Do naszych największych sukcesów możemy zaliczyć 1-sze miejsce w przeglądzie „UnderGramy” 2012  w Tczewie, ścisły finał „RockStar” 2011 Festiwal (2500 tyś zgłoszonych zespołów) , koncerty u boku grup Kat, KSU, Lipali czy Chassiss. 

Pod koniec lipca 2012 wydaliśmy  wszystkie nasze dotychczasowe  studyjne nagrania w formie digi-pack’a  zatytułowanego „Preludium”. Plany na rok 2013 to przede wszystkim kolejna wizyta w studio, wzmożona działalność promocyjna oraz koncertowa, nakręcenie klipu.

Źródło: Fantom Media

Więcej info: www.diavolopera.pl

www.facebook.com/diavolopera

www.myspace.com/diavolopera