Do wygrania wejściówki na Beyond Galaxy Eden Tour 2014

Mamy zaszczyt i przyjemność zaprosić Was na objętą patronatem przez Laboratorium Muzycznych Fuzji pierwszą minitasę Beyond The Event Horizon wraz z dwoma niemieckimi kapelami: Eden Circus i Galaxy Space Man. Koncerty w ramach Beyond Galaxy Eden Tour 2014 odbędą się w dniach 25-28 września 2014.

Beyond The Event Horizon 

Post Rock

Zespół Beyond the Event Horizon powstał w roku 2010 w Poznaniu z inicjatywy obu gitarzystów Marka Chorążyczewskiego i Adama Kowalka. Ich muzyka to post rock, nie do końca trzymający się przetartych schematów, co daje im własną tożsamość muzyczną. Instrumentalna muzyka stworzona przez pięciu indywidualistów o różnych preferencjach muzycznych, których łączy wspólny mianownik – Beyond The Event Horizon. Ekspresja utworów wzrasta aż do momentu kulminacyjnego w utworze Sharper, by potem spokojnie opadać, aż do nastrojowej i rytmicznej Shanity. Różnorodność dźwięków i stylów gwarantuje, że każdy znajdzie odzwierciedlenie swoich gustów muzycznych. Słuchacz znajdzie tu połączenie post rocka, metalu oraz muzyki psychodelicznej i progresywnej. Skład uzupełniają: Tytus Adamczewski – klawisze, Jakub Puszyński – bas, Paweł Michałowski – perkusja.

Galaxy  Space Man Post Rock, Progressive

Galaxy Space Man tworzą czterej hamburczycy od 2010 r. Lider Mattia Zander – wokalista i gitarzysta – zaczynał swoją karierę w różnych zespołach metalowych, co też w pewnym sensie słychać. Dziś jest to już muzyka koncepcyjna, oparta na melodyce z wykorzystaniem twardych riffów, ze zmienną dynamiką. Współgra polifonicznie na basie Till Nafe. Skład uzupełniają: Sven Sieg na perkusji i Andreas Beck – drugi gitarzysta. W ramach tegorocznej trasy jesiennej zespół zawita na 3 koncerty do Polski (Warszawa, Konin, Poznań).

Eden Circus 

Prog Rock, Post Rock, Post Metal

Eden Circus zaraz po utworzeniu wybrał niezwykłą drogę. Żadnych koncertów, a jedynie proces twórczy: próby i zbieranie pomysłów. W tym też czasie każdy z muzyków zaangażowany był w inne projekty. Dopiero gdy przenieśli się z Göttingen do Hamburga w 2010 roku, obrali ostateczny line-up. Zdecydowali się grać na żywo, przez co utwory zaczęły dojrzewać i wtedy ośmielili się zabrać je do studia. W 2014 r. wydali album „Marula”, z którym planują swoją pierwszą trasę na wielką skalę, która odbędzie się tegorocznej jesieni. Zespól zawita na 3 koncerty do Polski (Warszawa, Konin, Poznań). Muzyczne korzenie Eden Circus sięgają aż do lat 90., ale brzmią nowocześnie w konwencji post metal, post rock oraz progresywny rock. Skład zespołu: Siegmar – wokal, Andreas – gitara, wokal, Michael – perkusja i wokal, Nils – gitara i Sebastian – bas.

Tak oto prezentuje się cała trasa:

25 września – Warszawa

www.facebook.com/events/1448863555394112/?ref=5

26 września – Konin

www.facebook.com/events/352789818210622/?ref=5

27 września – Poznań (gościnnie dołącza Telepathy)

www.facebook.com/events/1392643461001357/?ref=5

28 września – Leszno

www.facebook.com/events/570372293067725/?ref=5 Uwaga, uwaga – konkurs!

Mamy do rozdania po jednej wejściówce na każdy koncert w ramach trasy Beyond Galaxy Eden Tour 2014. Żeby wziąć udział w konkursie wystarczy odpowiedzieć na jedno proste pytanie:

Jaki tytuł nosi debiutancki album grupy Beyond The Event Horizon?

Odpowiedzi przyjmujemy do 22 września (poniedziałek) do godziny 21.00 na adres redakcja@laboratoriummuzycznychfuzji.com