Heart Attack powraca z drugą płytą! Pierwsza część trasy koncertowej w kwietniu!

Pochodzący z Krakowa, hard’n’rollowy Heart Attack , zakończył nagrania drugiej płyty. Zespół po wydaniu debiutanckiego albumu “Polaris” dał się poznać od strony wyjątkowo energetycznych koncertów m.in. z Decapitated, Virgin Snatch, Frontside, Blindead  i ma na swoim koncie już ponad 160 występów w całej Polsce. Jak mówią o sobie muzycy – Heart Attack to grupa dźwiękowo-poetycka łącząca wytrwale wdzięk Johnny’ego Casha z nostalgią Pantery i dodatkową nutką dekadencji…

Materiał na nową płytę zatytułowaną “Focus” został nagrany w kilkanaście tygodni pod okiem Michała “Magic Mike’a” Pijochy w RedShift Studio. Miksem i masteringiem zajął się Kovy, współodpowiedzialny za pierwszą płytę. Na “Focus” trafiło 9 nowych autorskich utworów Heart Attack. Gościnnie w jednym utworze wystąpił Grzegorz “Grysik” Bryła z Virgin Snatch. 

Tak prezentuje się tracklista albumu:

1. Focus 

2. Czas nowego życia 

3. W mojej głowie 

4. Klepsydra 

5. Jestem wszystkim!

6. Tu i teraz 

7. Ciemna strona 

8. Ruchy ziemi 

9. Przepowiednia półcienia  

Trwają prace nad projektem okładki i grafiką do płyty. Premiera “Focus” zaplanowana jest na przełom marca i kwietnia. W międzyczasie zespół pojawi się okazyjnie na kilku koncertach prezentując nowy materiał – w okolicy premiery zaplanowano release-party. Szczegóły wkrótce. Tak wydanie nowej płyty komentuje Paweł “Hevi” Szostak, perkusista zespołu: Jesteśmy dojrzalsi, i bardziej doświadczeni, pchamy wózek z metalem po naszemu. Mamy tu i szybkie thrashowe tempa jak i kilka prawie stonerowych numerów, a wszystko podlane tekstami w języku polskim. Pierwszego utworu z nadchodzącej płyty zatytułowanego W Mojej Głowie można posłuchać tutaj. Pierwsza część trasy koncertowej Heart Attack zaplanowana jest na kwiecień, więcej informacji wkrótce…

Biografia:

Zespół Heart Attack powstaje w 2001 r. z inicjatywy Pawła Szostaka (perkusja) i Marcina Ziobro (gitara), a skład uzupełnili Piotr Gustkowicz (bas) zastąpiony przez Krzysztofa Jaglińskiego (bas) oraz Rafał Juras (wokal), choć każdy z członków zespołu miał wcześniej do czynienia z muzyką rockową (m.in. Spirythm, Awaria, Zakaz Wjazdu, Broker). Grupa przez pierwsze 3 lata działalności rejestruje 4 materiały demo i szlifuje umiejętności sceniczne u boku takich zespołów jak: Frontside, Virgin Snatch, Decapitated, Horrorscope, Hate, The No Mads, Delight, Sceptic, Lostbone, Armageddon, ,Chainsaw, Thy Disease, Crioncs, Chain Reaction, Blindead , Atrophia Red Sun, The Sixpounder, Gootan Brothers, Proletaryat, Closterkeller. W 2004 r. na miejsce Rafała Jurasa zespół powołuje Grzegorza Józefczyka. Wraz z nowym wokalistą grupa kontynuuje koncertowe wojaże, zbierając kolejne ważne doświadczenia sceniczne oraz doskonaląc swoje umiejętności. W czerwcu 2006 r. zespół poszerza skład o drugą gitarę – składu dopełnia znany na krakowskiej scenie rockowej Gniewomir Latacz (m.in. Spirythm, Totem).

W 2009 r. grupa w pięcioosobowym składzie zaczyna komponowanie nowego materiału, który znajdzie się później na płycie pt, „Polaris”. Nagrania w Dominik Studio przebiegają sprawnie i po 3 tygodniach proces rejestracji zostaje zakończony. Oficjalnym wydawcą materiału zostaje prężnie rozwijająca się firma Panteon Productions. Kontrakt z wydawcą wydaje się być o tyle szczęśliwy, że już kilka dni po oficjalnej premierze płyty pojawiają się pierwsze recenzje. Patronat nad całością sprawuje również portal Myspace, który aktywnie wspiera członków i muzykę zespołu. Po premierze albumu Heart Attack przygotowuje teledysk do utworu pt. Babilon oficjalnie promującego wydawnictwo. 

Grupa Heart Attack może pochwalić się także pełną gamą atrakcyjnych gadżetów od koszulek, bluz i naklejek po kubki oraz naszywki z logo zespołu. Zespół chętnie wspiera akcje charytatywne ( m.in. A Tribute to Vitek – Krzysztofory, Pomoc dla Adriana – Rotunda, Pomóżmy Mateuszowi – Żaczek, Covan Wake Up-Klub Kwadrat), angażowany jest również przez organizatorów dużych krajowych imprez wspierających pomoc chorym dzieciom. Zespół występuje na wszystkich finałach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy m.in. w Krakowie, Bielsku Białej, Warszawie, Wrocławiu, Starachowicach, Skarżysku Kamiennej), ma także na koncie także duże imprezy studenckie – Juvenalia (m.in. Kraków, Zamość, Łódź, Poznań) oraz festiwale (Metalfest, Covenant).

W styczniu 2010 r. zespół wraz agencją koncertową Creative Management u boku m. in. Virgin Snatch, Thy Disease oraz Armagedon rusza w trasę koncertową Creative Act Of Music Tour 2010, która obejmuje 12 największych polskich miast (m.in. Rzeszów, Lublin, Warszawa, Gdynia, Bydgoszcz, Wrocław, Poznań, Zabrze). Od marca do końca września 2010 r. to ponad 15 koncertów, od Łodzi poprzez Sląsk, Bielsko – Białą do Biłgoraja. W maju 2010 r. szeregi zespołu zasila nowy basista Radosław Nattich (Skull & Bones), a stanowisko wokalisty obejmuje Mateusz Chmielewski. Przełom października/listopada 2010 r. grupa Heart Attack z zespołami Frontside oraz Totem objeżdża centralną oraz południową Polskę prezentując na koncertach wybuchową mieszankę rocka i metalu. Rok 2011 oraz 2012 to seria koncertów na północy (Chojnice, Grudziądz, Toruń, Kalisz), oraz centralnej i południowej Polski (Łódź, Skarżysko, Mszana, Sucha Beskidzka, Kraków). Przychylność publiczności jak również recenzje płyty i występów (aktualnie ponad 160 koncertów na koncie) powalają pozytywnie patrzeć w przyszłość. W chwili obecnej zespół przygotowuje się do wydania kolejnej płyty, przewidywany termin premiery marzec 2013. Heart Attack dysponuje własną salą prób, własnym sprzętem estradowym (pełny backline) oraz współpracuje na stałe z kilkoma agencjami koncertowymi zapewniającymi frontline oraz obsługę sceniczną (m.in. Creative Management, UnitedVisions, Knockout Productions). 

Źródło: Fantom Media

Więcej info: 

www.facebook.com/HeartAttackOnlinewww.youtube.com/watch?v=IVsrV3pS1v4