ScenaOpium Niechec plakat 3
ScenaOpium Niechec plakat 3

Jazzowa sensacja w Scenie Opium

Opium Scena przybywa z ratunkiem dla znudzonej brakiem koncertów młodzieży i uruchamia całoroczny cykl imprez z muzyką na żywo oraz „afterparties”. Każdego miesiąca będziemy prezentować nie zawsze młode, ale tylko te wyjątkowo utalentowane zespoły polskiej sceny alternatywnej. To będzie jedna z bardzo niewielu okazji do posłuchania żywych gitar i gardeł bez ruszania się poza Lublin. Podczas pierwszej odsłony zaprezentuje się bezkompromisowa świeżość polskiej sceny niezależnej – Niechęć. Za after odpowiedzialny będzie klubowy wyjadacz – Jick Magger. 

19.10.2012

start 21:00, wstęp 10 zł

Scena Opium, ul. Langiewicza 10, Lublin

Niechęć to zupełnie nowy głos na polskiej scenie alternatywnej. Muzycy zespołu odwołują się do bogatej tradycji rodzimego jazzu, zarazem odważnie i bezkompromisowo poszerzając ją o rockową psychodeliczność i nastrojowość rodem z muzyki filmowej. 1 kwietnia 2012 roku nakładem Wytwórni Krajowej ukazał się ich debiutancki album ,,Śmierć w miękkim futerku”.

Jick Magger aka Eryk Sarniak

Jick Magger aka Eryk Sarniak – wokalista grupy Out of Tune, basista, autor muzyki i tekstów. Jako DJ i promotor od ponad pięciu lat organizuje coraz popularniejsze imprezy z nową elektroniką w stolicy. Jego flagową imprezą jest cykl „Bang!” spotykający artystów wielu dziedzin, który dziś jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskiej scenie klubowej. Występują na nim światowe gwiazdy i najciekawsi polscy artyści regularnie przyciągając tłumy widzów i skupiając uwagę twórców. Jick Magger jako muzyk i DJ wystąpił w większości liczących się klubów w Polsce a także na najważniejszych festiwalach – Open’er, Off Festival, Orange Warsaw, Coke Live, Nowe Horyzonty czy FreeForm. Koncertował w Berlinie czy w Pradze a ze swoimi setami didżejskimi gościł na czeskim festiwalu Mixer i odwiedził Wilno. Niedawno wydana druga płyta dla EMI Music Poland – album „Lights So Bright” zebrał bardzo pochlebne recenzje. Grał u boku takich gwiazd jak The Futureheads, MGMT, Junior Boys i Robots in Disguise, jako dj dzielił scenę m.in z Kavinsky (FR), The Bloody Beetroots (IT), Hudson Mohawke (UK), Busy P (FR), Agoria (FR), czy Aquasky (UK).

Źródło: Make Music Agency

Więcej info: www.facebook.com/events/361920007224248