Kalisz Ambient Festiwal powraca po raz trzeci!

Kalisz Ambient Festiwal to pierwsza tego typu impreza w Kaliszu, mająca na celu promocję szeroko pojętej sceny elektro-ambient w południowej Wielkopolsce. Tym samym jest to doskonała okazja dla projektów muzycznych z rodzimego Kalisza i okolic, które mogą zaprezentować się u boku znanych twórców sceny ambient i elektro z kraju i zagranicy.

Na tegorocznej edycji festiwalu wystąpią: 

– legenda polskiej sceny alternatywnej Karpaty Magiczne; – projekt Tańce Snu, w skład którego wchodzą: ceniona na scenie międzynarodowej wokalistka, pianistka i kompozytorka muzyki awangardowej India Czajkowska i Sebastian Madejski, na co dzień lider warszawskiego zespołu Beltaine Improved, multiinstrumentalista i człowiek o niespotykanej skali głosu; – czołowy projekt sceny industrial-ambient Synapsis; – [haven] – elektroniczny projekt z Poznania, który wydał genialną płytę „Plastik” (2009) dla prestiżowej amerykańskiej wytwórni Tympanik Audio; – Accomplice Affair – kaliski projekt ambientowy, posiadacz, według fachowej prasy muzycznej, najbardziej mrocznego albumu 2013 roku „The Zone of Silence” wydanego dzięki Zoharum Records; – Canis Arboris – projekt stworzony przez lidera gdyńskiej grupy Dogs in Trees, muzycznie obracającego się w klimatach ambientowych ze sporą domieszką muzyki etnicznej. W Kaliszu zaprezentuje muzykę z jego debiutanckiej płyty „Elsewhen” (2013). 

Dodatkowym smaczkiem tegorocznej edycji Kalisz Ambient Festiwal będzie pokaz instrumentów muzycznych autorstwa Marka Styczyńskiego (Karpaty Magiczne) zatytułowany: Najstarsze i najnowsze instrumenty muzyczne od paleolitu do XX wieku.

Początek imprezy: godzina 19.30 w klubie studenckim „Pod Muzami” 25 października 2014 r. Wstęp 15 PLN.