Kalisz Ambient Festiwal II

Kalisz Ambient Festiwal to pierwsza tego typu impreza w Kaliszu, mająca na celu promocję szeroko pojętej sceny elektro-ambient w południowej Wielkopolsce. Tym samym jest to doskonała okazja dla projektów muzycznych z rodzimego Kalisza i okolic, które mogą zaprezentować się u boku znanych twórców sceny ambient i elektro z kraju i zagranicy.

Przed nami druga edycja festiwalu, na której wystąpią: Accomplice Affair, Maciek Szymczuk, The Riskers, Inner Vision Laboratory oraz dwa obiecujące kaliskie projekty: Skinwalk i Garden of Music. W ramach festiwalu odbędzie się również projekcja klipów z DVD „Rosora” autorstwa Radosława Deruby i Jakuba Gryzowskiego do muzyki jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej sceny eksperymentalno-ambientowej, Zeniala. Podczas trwania imprezy będą dostępne stoiska muzyczne i tym samym okazja do nabycia wielu ciekawych albumów, pism muzycznych, gadżetów itd.

Nad festiwalem medialnie czuwać będą: Radio Eska, Radio Afera, Radio Luz, Radio Merkury, Portal Calisia.pl, E-Centrum, Alternation, Radio Toksyna, Ziemia Kaliska, Głos Południowa Wielkopolska, Radioodbiornik, Hard Art., Zoharum Records, Agencja koncertowa PLT, Laboratorium Muzycznych Fuzji i Życie Kalisza.

Accomplice Affair – projekt muzyczny Przemysława Rychlika powstał w 2005 r. Porusza się w klimatach ambient, dark wave i psychodelicznego rocka. Accomplice Affair występował na wielu festiwalach i koncertach u boku znanych projektów muzycznych, opublikował pięć albumów studyjnych, które do tej pory zbierają pochlebne opinie w kraju i za granicą. Podczas drugiej edycji Kalisz Ambient Festiwal zespół zagra nowy materiał, który ukaże się już niebawem. Obecny skład tworzą: Przemysław Rychlik – gitary, głosy, Piotr Maciej Papierski – perkusja, Iwa Wilk – śpiew, Karol Górski – wokal.

www.accompliceaffair.glt.pl

www.facebook.com/AccompliceAffair

www.youtube.com/watch?v=8mmEqUEQiZQ

The Riskers – to trio prostych chłopaków klasy robotniczej, którzy pewnego wieczoru po obejrzeniu „Las Vegas Parano” stwierdzają, że chcą mieć zespół. Ten oto wcześniej wymieniony film zainspirował ich do tego stopnia, że wpadli na pomysł stworzenia swojego indywidualnego stylu: psychedelic country blues rock. „Członcy” tegoż niebywale skromnego, a zarazem niesamowitego… wprost genialnego i niepowtarzalnego oraz wysublimowanego i nienagannego w zachowaniu zespołu… muzycznego. Grupa szykuje wydanie swojej debiutanckiej płyty, pt.”26 hours of Test”. Materiał, który znajdzie się na krążku to pewnego rodzaju koncepcja odrzuconej miłości, w której każdy może znaleźć coś dla siebie – zaczynając od szeroko pojętego rocka czy nawet country bluesa, po zagrywki wpadające w głęboki psychedelic. Płyta już wkrótce!

www.mszymczuk.pl

Inner Vision Laboratory – to projekt muzyczny, za którym stoi artysta muzyk Karol Skrzypiec. Stylistycznie I.V.Lab można zaliczyć głównie do gatunku dark industrial ambient, jednakże w dyskografii znaleźć można również elementy muzyki etnicznej, muzyki klasycznej etc. Pierwsze nagrania zaowocowały powstaniem albumu „Set Of Several Illustrations”, który ukazał się za pośrednictwem netlabelu Far From Showbiz. Kolejne płyty wydane zostały przez wytwórnie takie, jak Rage In Eden, Zoharum, No Angels Productions, Beast Of Prey. Projekt na kolejnych wydawnictwach ewoluował z prostych eksperymentów do szeroko pojętej muzyki ilustracyjnej i konceptualnej. Utwory powstają w oparciu o dźwięki syntezatorów, fortepianu, nagrań terenowych i sampli.

www.myspace.com/ivlab

Skinwalk – zespół zadebiutował w listopadzie 2012 na kaliskim Przeglądzie Muzyki Elektronicznej 62-800. Współtworzą go kaliszanie: Grzegorz Kuś (kompozycje) działający wcześniej w gitarowo-electro-popowym Discovery oraz dwaj byli członkowie prog-metalowej formacji Antyatom: Michał Piasecki (śpiew) i od niedawna Tomasz Graliński (perkusja). Zespół zakończył pracę nad EP-ką w lutym tego roku. Jest ona dostępna do ściągnięcia za darmo w Internecie. Obecnie członkowie planuje kolejną i powoli przygotowują się do wydania debiutanckiej płyty.

www.facebook.com/Skinwalk

www.myspace.com/skinwalk

Garden Of Music – kolektyw pochodzący z Kalisza. Nastawiony na bardzo ambitne dźwięki i rytmy, które w naszym kraju są jeszcze dużą nowością i docenia je nisza. Reprezentowany przez dwóch miłośników produkowania i miksowania muzyki: Krystiana Dąbrowskiego – Chrisa Flateya, Michała Miłka – Mass, którzy nie robią tego zarobkowo, lecz z miłości i chęci rozwijania „stylu oraz gatunku”. Na ich występie będziecie mogli spodziewać się zupełnie innej dawki muzyki niż u reszty artystów.

www.mixcloud.com/gardenofmusic

www.facebook.com/gomseries

Więcej info: 

www.lastfm.pl/festival/3602205+II+Kalisz+Ambient+Festiwal