sizeerMusicOnTour 3
sizeerMusicOnTour 3

Klubowa jesień z Sizeer Music On Tour

Kolorowa końcówka roku zapowiada się bardzo interesująco. Sezon koncertów plenerowych już zamknięty, więc czas i pora przenieść się do klubów. Sizeer Music on Tour to szereg imprez muzycznych w największych polskich miastach. Czołówka muzyków – artystów muzyki elektronicznej z Polski, Europy i USA wprowadzi w pozytywne wibracje nawet najmniej wzruszonych na elektronikę. Przygotujcie się zatem na ogromną dawkę mocnych, pulsujących i wibrujących brzmień. Sizeer przedstawi jakimi rytmami żyją ulice, pokaże to co najbardziej aktualne. Z pewnością dla wielu będzie to ogromne muzyczne przeżycie, a to za sprawą prześwietnych gwiazd… 

Elektro, Drum`n`Bass, Dubstep, Grime, Trap i Juke przestaną być enigmatycznymi pojęciami i nieznanymi zakątkami muzyki, a staną się kompozycjami ogromnej gamy dźwięków, które dostarczą niesamowitych doznań. Każdy klub został podobno wyselekcjonowany, by sprostać oczekiwaniom i organizatorów, gwiazd i melomanów tej muzyki. To kluby z duszą i historią. 

Black Sun Empire – holenderska formacja  pójdzie na pierwszy ogień już  12 października w  klubie Eskulap w Poznaniu. A będzie czego posłuchać, bowiem zespół we wrześniu wypuścił nowy album „From The Shadows”. Po nich wystąpi istny nieoszlifowany jeszcze diament, noszący miano odkrycia brytyjskiej sceny klubowej ‐ Reso z Wielkiej Brytanii. 

Gooral, Rebeka i AXMusique, to nasi rodzimi artyści, którzy rozkręcą drugi dzień imprezy, tj. 13 października w  klubie Scenografia – Łódź. Gooral ‐ słynący z synkretyzmu gatunków: klubowych brzmień z muzyką góralską zaprezentuje nowości ze swojego oryginalnego warsztatu producenckiego. Pojawią się utwory, które znajdą się na krążku mającym się ukazać jeszcze w grudniu tego roku. Rebeka to poznański duet, grający niebanalna muzykę  z gatunku eksperymentalnego popu. Organizatorzy piszą: należy się spodziewać bezpretensjonalnej charyzmy scenicznej, która w połączeniu z niebanalnym głosem i brzmieniem syntezatorów (w tym zabawkowego casio) wprowadzi iście taneczną atmosferę. Zwieńczeniem  koncertu dnia będzie electro‐rockowy AXMusique, który w innowacyjny sposób  łączy nową elektronikę z muzyką gitarową i breakbeatem.

Bar9 i Bare Noize – dwie ekipy z zagłębia elektronicznych brzmień, czyli Wielkiej Brytanii. Wystąpią odpowiednio  9 i 10 listopada w  krakowskim klubie Fabryka oraz sopockim Sfinksie. Bar9 to długo oczekiwany duet, a w Polsce debiut wykonawczy! W swojej ojczyźnie są obecnie bardzo rozpoznawani, a ich specjalność to soczyste basowe brzmienia dubstepu. Towarzyszyć im będzie niemniej rozpoznawalne trio z Londynu – Bare Noize – niesamowicie energetyczna muzyka oparta o bassline.

Glenn Wilson, Jeff Amadeus, Klute wystąpią podczas ostatniego dnia trasy tj. 24 listopada w  Browarze Mieszczańskim, w urokliwym Wrocławiu. Ostatni przystanek trasy Sizzer Music on Tour stacjonować będzie we Wrocławiu podczas 11-stej edycji Festiwalu Audio City. Wśród kilkunastu artystów usłyszymy choćby Glenna Wilsona i Jeffa Amadeusa, a towarzyszyć im będzie przedstawiciel muzyki drum’n’bass – Klute.

Taka muzyka to nie lada gratka dla każdego, kto szuka nowych, eksperymentalnych brzmień. Pozostaje tylko cieszyć się z tego, że artyści z pierwszej półki, koncertują właśnie w naszym kraju nad Wisłą.