Koncert Retrospective & Abstrakt w Poznaniu!

Dnia 20 września gorąco zapraszamy na wydarzenie prog-rockowe. W kultowym poznańskim klubie „U Bazyla” zobaczyć będzie można dwa młode, ambitne zespoły – Retrospective i Abstrakt. Impreza rozpocznie się o godzinie 20-tej. Bilety w cenach 10 zł w przedsprzedaży i 15 zł w dniu koncertu. Wszystkim fanom undergroundowego grania mieszkającym w Poznaniu  nie trzeba przedstawiać klubu, który swoją renomą i promocją tych najmłodszych zespołów gwarantuje wrażenia najwyższej klasy.

Retrospective – formacja reprezentująca młode pokolenie polskich zespołów prog-rockowych. W swojej muzyce inspirują się twórczością artystów z bardzo szerokiego spektrum gatunkowego. Nie zamykają się ściśle w jednej stylistyce. Często podróżują w rejony różnych odmian rocka, od tego art, po ten hard. Potrafią kreować klimatyczne muzyczne pejzaże przepełnione emocjami, ale również niespodziewanie drasnąć zaskoczonego słuchacza ostrym pazurem. Różnorodność ta i kontrasty spojone w całość sprawiają, że ich muzyka jest z pewnością wyjątkowa.

www.retrospective.pl

Abstrakt – został założony w sierpniu 2010 roku. Trzyosobowy skład: Łukasz Simiński, Michał Fiałka i Jakub Puszyński stał się rdzeniem zespołu, który współpracował z muzykami takimi, jak: Maciej Dados, Dominik Kliche czy Radek Dominiak. Kooperacja nie pozostawała bez znaczenia na kształtowanie się i ukierunkowanie twórczości Abstraktu. W przeciągu kilku miesięcy powstało ponad 40 minut muzyki. Już na tym etapie Abstrakt przywiązywał dużą uwagę do nietypowych, fabularnych wizualizacji pełniących rolę treści. W lipcu tego samego roku zespół postanowił wydać pierwsze demo „Virtual Extended Play”. Kolejnym ważnym rozdziałem trwającym do dnia dzisiejszego okazał się Krzysztof Podsiadło, wokalista. Mimo instrumentalnego nastawienia do muzyki, zespół nigdy nie bał się eksperymentować i wkraczać na nowe ścieżki. Ta droga okazała się strzałem w dziesiątkę. Charakterystyczny i unikalny styl nowego członka zespołu szybko odnalazł się w nietypowych kompozycjach Abstraktu, nadając mu nowy charakter.

www.abstrakt.art.pl

Więcej informacji: www.facebook.com/events/526503724051358/?fref=ts