Nowy projekt Joanny Kucharskiej debiutuje!

Dobra wiadomość dla miłośników gdyńskiej sceny alternatywnej. 28 listopada miała premierę debiutancka płyta trójmiejskiego zespołu Black Mynah – „Monster Stories”.

Black Mynah to projekt Joanny Kucharskiej, basistki Kiev Office, Marli Cinger i 1926. Inspirowana m.in. Katie Kim i Chelsea Wolfe, Black Mynah łączy gitarowy shoegaze z elektroniką, a niepokojące teksty z popowymi melodiami.

Pierwszy singiel – „Audrey” jest już udostępniony do odsłuchu: www.soundcloud.com/blackmynah/audrey – www.blackmynah.bandcamp.com/track/audrey

Piosenki powstawały od 2012 roku, ale dopiero teraz ukazują się w pełnej formie na wydawnictwie „Monster Stories”. Płyta nagrywana była od kwietnia 2013 roku, a materiał został sprawdzony na koncertach solowych w Niemczech. Obecnie razem z Joanną Kucharską zespół tworzą Krzysztof Wroński (instrumenty elektroniczne, perkusja), Artur Bieszke (gitara) oraz Roman Wróblewski (klawisze). Produkcją oraz masteringiem zajął się znany z zespołu Old Time Radio, Tomasz Garstkowiak.

Płyta ukaże się nakładem gdyńskiego kolektywu Music Is The Weapon, a okładkę zdobić będzie ten obrazek z boku.