„A Symphonic Tribute to Haken” nadciąga!

Projekt Symphonic Theater of Dreams (symfoniczne hołdy zespołom rocka/metalu progresywnego) oraz orkiestra Sinfonietta Consonus znane z debiutanckiej płyty „A Symphonic Theater of Dreams” potrzebują wsparcia w procesie tworzenia następnego krążka CD „A Symphonic Tribute to Haken”.

Kampania serwisu PledgeMusic –> www.pledgemusic.com/projects/symphonic-tribute-to-haken.

Zdecydowali się na kampanię crowdfundingową pierwszy raz ze względu na wysokie koszta produkcji oraz fakt, że nie posiadają żadnej stałej dotacji pieniężnej. Decyzję zapięczętował fakt, że płyta „Explorations for Keyboard and Orchestra” Jordana Rudessa była fundowana z kampanii Pledge Music oraz okazała się sukcesem. To ich orkiestra z dumą realizowała ten niesamowity krążek.

Są orkiestrą od „zadań specjalnych”. Bardzo często wykonują bardzo trudne projekty. Przecież rock/metal progresywny w transkrypcji na orkiestrę symfoniczną nie ma prawa być łatwy. Często wykonują partie, gdzie w zespole wykonuje ją tylko gitarzysta, a w ich wykonaniu to unison ponad 40 osób. To tylko przykład na to, z czym się zmierzają.

Zrozumiałe jest, że żadna wytwórnia płytowa pomimo chęci i zaangażowania nie jest w stanie zasponsorować tak wymagającej sesji nagraniowej oraz opłacić wszelkich kosztów związanych z produkcją tak dużego przedsięwzięcia. Dlatego zwracają się z prośbą do fanów rocka/metalu progresywnego, fanów Haken, fanów muzyki symfonicznej/klasycznej/filmowej, fanów projektu Symphonic Theatre of Dreams oraz fanów fuzji gatunków. 

Wielu recenzentów ich pierwszej płyty nazwało ich pionierami/twórcami nowego gatunku muzycznego „symfonicznego/orkiestrowego/instrumentalnego rocka, metalu progresywnego”. Czy byli rzeczywiście pierwsi? To nieistotne, ale pewne jest, że chcieliby kontynuować ten nurt. Aby tak się stało, proszą nas o pomoc. Warunek jest jeden – muszą uzyskać 100% kampanii pledge.

Na co przeznaczą fundusze? 

Nagranie płyty symfonicznej to bardzo skomplikowany proces. Prace nad tributem dla zespołu Haken rozpoczęli już wiele miesięcy temu. Aby rozpocząć tę kampanię, musieli przeanalizować koszty wynajmu sali do prób, koszty wynajmu profesjonalnego studia, realizatora dźwięku i ekipy technicznej na ponad miesiąc czasu, zatrudnienie ponad 60 najlepszych muzyków (w tym potężna sekcja dętych blaszanych), dyrygenta, ekipy filmowej, fotografa, przeanalizować koszty produkcji merchandisingu, płyt i gadżetów oraz wielu innych powiązanych kosztów. Wszystko po to, aby wydać bardzo skomplikowaną, techniczną, ale jakże melodyjną symfoniczną płytę w pięknym wydawnictwie. Tribute dla zespołu Haken.

Co otrzymają osoby wspierające?

W zamian za pomoc oferują nam kilka wersji wydawnictwa płyt. Od wersji digital do wersji fizycznej, bardzo ekskluzywnej oraz wersji winylowej. Kubki, koszulki, plakaty, zdjęcia, partytura z podpisami, płyty podpisane przez zespół Haken oraz wiele innych. Możemy również zostać współproducentem płyty, a nawet głównym producentem. Wszystkie opcje możecie ujrzeć na stronie kampanii.

UWAGA: Na początku startują z „podstawowymi”, wstępnymi pakietami wsparcia. Po pierwszym miesiącu trwania kampanii zamierzają dodawać kolejne, bardzo ekskluzywne pakiety. Zapewniają, że często będą zamieszczać bardzo ekskluzywne aktualizacje na stronie pledge. Symulacje audioaranżacji, filmy z prac nad albumem, premiera okładki płyty oraz wiele innych ekskluzywnych materiałów. W momencie rozpoczęcia kampanii są przekonani, że z naszą pomocą i potencjałem projektu uzyskają 100% celu. Nie czekając na zakończenie kampanii pledge, cały czas ciężko pracują i w dniu startu kampanii są stawiane pierwsze nuty w partyturach projektu.