Witchcraft i Orchid w Klubie Progresja

W niedzielę, 28 kwietnia 2013 roku, warszawska Progresja zamieni się w świątynię pod wezwaniem świętego Ozzy’ego oraz błogosławionego Tonny’ego. Modłom dziękczynnym, składanym przez pielgrzymów z wielu stron świata, przewodzić będą kapłani z dalekiej Północy – Witchcraft, a wspierać ich będą misjonarze zza Oceanu – Orchid. 

Bilety: 50 zł w przedsprzedaży / 60 zł w dniu koncertu

Orchid (doom-metal, retro-rock, USA) – jeśli naśladownictwo naprawdę jest najszczerszą formą pochlebstwa, to ten kwartet ze słonecznej Kalifornii swoją twórczością ozłocił już wszystkich byłych i obecnych członków Black Sabbath. Charyzmatyczny wokalista, Theo Mindell, i jego koledzy postawili sobie za cel kontynuowanie chlubnej tradycji hard rockowego i doom metalowego brzmienia z wczesnych lat działalności Ozzy’ego i spółki.

Orchid

Wydając pierwszą ep-kę „Through the Devil’s Doorway” (2009) oraz długogrający album „Capricorn” (2011) z sukcesem przetransportowali styl i brzmienie przełomu lat 60. i 70tych do XXI wieku. W 2012 roku dołączyli pod skrzydła szanowanej wytwórni Nuclear Blast i zaostrzyli nasze apetyty na nową płytę, której premiera planowana jest na pierwszą połowę tego roku, wydając kolejną, bardzo dobrze przyjętą EP-kę „Heretic”.

Więcej info:

www.facebook.com/orchidsf

www.OrchidSF.com

www.orchid.bandcamp.com

www.youtube.com/OrchidSF

Witchcraft

Witchcraft (Örebro, Szwecja) – jednego można być pewnym – jeśli kapela wywodzi się ze szwedzkiego Örebro, to wiadomo, że można spodziewać się tego „czegoś”. Działający z przerwami od 2000 roku, Witchcraft przetarł drogę dla poruszających się w retro-rockowych klimatach skandynawskich zespołów (Graveyard, Spiders, Horisont, Asteroid, Dead Man, i wielu innych). Ta założona przez Magnusa Pellandera, po rozpadzie prawdziwie kultowego Norrsken, grupa, zawiesiła działalność po wydaniu trzech studyjnych albumów – „Witchcraft” (2004), „Firewood” (2005) oraz „The Alchemist” (2007), aby po 5 latach przerwy powrócić w nowym składzie i z nowym materiałem. Wydana pod szyldem Nuclear Blast płyta „Legend” (2012) narobiła sporo zamieszania w muzycznym świecie, dzieląc fanów zespołu na dwa obozy. Brzmieniowo, „Legend” odchodzi od swoich poprzedniczek, jednak oferuje zupełnie nową jakość w twórczości Szwedów. Czy obrali oni dobrą, czy złą drogę, będziecie mogli przekonać się sami na ich pierwszym koncercie w Polsce.

Więcej info:

www.facebook.com/witchcraft

www.witchcrafthome.com

www.youtube.com/user/WitchcraftBand

Źródło: Klub Progresja