Poruszający dokument o Edzie Sheeranie już w maju

Ed Sheeran zabierze fanów w podróż dookoła świata, pokazując jak jąkający się dzieciak został jedną z największych gwiazd muzyki pop. 3 maja na platformie Disney+ premierę będzie miał czteroodcinkowy dokument „Ed Sheeran: The Sum of It All”, za którego realizację odpowiadają nagrodzeni Emmy producenci z Fulwell 73 Productions („Elton John Live: Farewell from Dodger Stadium”, „Adele: One Night Only”, „The GRAMMY Awards”).

Po raz pierwszy światowej sławy supergwiazdor otwiera drzwi do swojego prywatnego życia, poruszając uniwersalne tematy, które inspirują jego muzykę. W serialu spotykamy Eda, gdy otrzymuje zmieniające jego życie wiadomości, odsłania wzloty i upadki najbardziej wymagającego okresu w jego życiu. Na projekt składają się ekskluzywne, wcześniej niepublikowane archiwalne materiały z osobistych zbiorów Sheerana, szczere wywiady z żoną i bliskimi muzyka oraz występy w iście filmowych lokalizacjach. Z produkcji dowiadujemy się, co Anglik myśli o świecie, sobie i swojej muzyce, jednocześnie przyglądamy się dekadzie hitów artysty.

W trakcie wypełnionej sukcesami kariery, za sprawą intymnych opowieści i podbijającej listy przebojów muzyki, Ed Sheeran zainspirował pokolenia dorosłych, rodzin i dzieci na całym świecie. W każdym odcinku dokumentalnej serii artysta stawia czoła tematom i emocjom, których doświadcza większość z nas. Podsumowując swoje życie, Ed dzieli się przemyśleniami na temat trudnych sytuacji, które miały wpływ na niego i jego muzykę.

Nowy, szósty album Eda Sheerana „-” (Subtract) ukaże się 5 maja. 24 marca poznaliśmy główny singiel Eyes Closed.

W naszym dokumencie odsłaniamy oblicze Eda Sheerana, którego fani jeszcze nie widzieli – powiedział Ayo Davis, prezes, Disney Branded Television. Razem z Fulwell 73 stworzyliśmy coś autentycznego i osobistego, co nie tylko będzie dla widzów rozrywką, ale także zainspiruje ich, aby nie bać się wielkich marzeń i realizować swoje pasje.

Zawsze bardzo strzegłem swojej prywatności, jedynym dokumentem, jaki kiedykolwiek zrobiłem skupiał się na moich piosenkach – opowiada Sheeran. Disney zwrócił się do mnie z propozycją nakręcenia czteroczęściowego dokumentu i poczułem, że to właściwy moment, aby otworzyć drzwi i wpuścić ludzi do środka. Mam nadzieję, że ludziom się spodoba.

Każdy na świecie zna i kocha piosenki Eda Sheerana, ponieważ stanowiły one ścieżką dźwiękową do tak wielu momentów naszego życia – podsumowują Ben Turner i Ben Winston z Fulwell 73. Ta seria pokazuje prawdziwego człowieka kryjącego się z tymi wszystkimi hitami. Pokazuje Eda z zupełnie innej strony, po bardzo ciężkim roku zarówno pod względem zawodowym jak i osobistym. Realizacja tego czteroczęściowego projektu była dla nas zaszczytem.

Odcinki:

„Miłość”

Ed Sheeran opowiada o niezachwianej etyce pracy, która napędza jego globalny sukces. W odcinku znalazły się ekskluzywne materiały filmowe z nastoletnich lat Eda, kiedy to planował swój nieprawdopodobny sukces. Kiedy przemysł muzyczny go zignorował, zaczął występować w najróżniejszych miejscach, dzięki czemu w 2010 roku poznał medialnego przedsiębiorcę, Jamala Edwardsa. Razem, korzystając z dobrodziejstw rozwijającego się internetu, znaleźli swoją publiczność. „The A Team” podbił Amerykę, ale dla Edowi wciąż czegoś brakowało. Sheeran przybliża historię kryjącą się za jego kultową miłosną piosenką Perfect o przyjaciółce ze szkoły, a obecnie żonie Cherry. Jak się łatwo domyślić, przebój opowiada ich miłosną historią. Ed wydaje się być spełniony, wydaje się mieć wszystko, do chwili, gdy Cherry otrzymuje wiadomość, która zmienia ich życie, a Ed zdaje sobie sprawę, jak ulotne mogą być plany i jak ważna jest umiejętność adaptacji.

„Strata”
Ed, jego rodzice i żona Cherry oglądają stare zdjęcia Eda i wyjaśniają, dlaczego zdecydował się powrócić do rodzinnego miasteczka. Z niepublikowanych materiałów z trasy „Divide” poznajmy fortecę najbliższych przyjaciół Eda, którzy pomagają go chronić. Wtedy wydarza się tragedia. Najlepszy przyjaciel Eda, Jamal Edwards, nagle umiera. Ed zastanawia się nad upamiętnieniem Jamala i jego dziedzictwa. Rozmyślając na temat przyjaźni, Ed używa muzyki jako formy terapii. Podczas pięciu występów na londyńskim stadionie Wembley, brytyjski artysta Stormzy dołącza do Eda na scenie w epickim występie poprzedzającym mniejszy, koncert-niespodziankę w jego rodzinnym mieście. Podczas porywającego powrotu w rodzinne strony, Ed śpiewa ikoniczne Thinking Out Loud, szokując lokalnych mieszkańców.

„Skupienie”

Ed przybliża swój songwriterski talent w ekskluzywnym archiwalnym materiale, pokazując jak powstawał jeden z jego największych przebojów Bad Habits. Opowiada też o genezie powstania Eyes Closed od wczesnej wersji z 2018 roku, po najnowszą, poruszającą, która 24 marca ma premierę. Po burzliwym roku, Ed kanalizuje swe emocje realizując nowy album „-”, który wymykał mu się przez ponad dekadę. Opłakując stratę Jamala, Ed pracuje we własnym tempie, kręcąc 14 teledysków do piosenek z nowej płyty i spełnia marzenie z dzieciństwa, występując z Eminemem podczas gali Rock N Roll Hall of Fame. Cherry martwi się jednak, że praca jest dla Eda ucieczką. Podczas intymnego występu, Ed po raz pierwszy wykonuje utwór z „-”, a przytłaczające emocje wyciągają z niego to, co najlepsze.

„Równowaga”

W ostatnim odcinku Ed wylatuje do Ameryki na trasę koncertową. Zarówno Ed, jak i Cherry próbują pogodzić życie rodzinne z pracą, gdy dzieli ich wiele, wiele kilometrów. Po powrocie do domu, Ed dowiaduje się od Cherry, jak bardzo się zmienił w ciągu ostatniego roku. Sheeran spotyka się też z serdecznym kolegą, Stormzym, by opowiedzieć mu o obawach związanych z wydaniem najbardziej osobistego albumu w karierze. W hołdzie Jamalowi, Ed tworzy bit do swojego rapowego kawałka o ich przyjaźni – F64 i wykonuje go podczas kameralnego występu na stadionie Stamford Bridge, gdzie swoją siedzibę ma drużyna Chelsea. Kiedy spływają dobre wiadomości na temat zdrowia Cherry, Ed z żoną rozmyślają nad wzlotami i upadkami ostatniego roku, jednocześnie patrząc w przyszłość z dużą dozą czułości.