Zespół Vinyl String Quartet w kolędzie Mizerna Cicha

Zespół Vinyl String Quartet, którego członkinie uczestniczyły m.in. w takich produkcjach jak „The Voice of Poland” i „Jaka to melodia?” oraz przygotowały oprawę muzyczną Gali Kryształowe Zwierciadła 2019, nagrał własną wersję wspaniałej kolędy. Ich interpretacja utworu Mizerna cicha jest już dostępna w serwisach cyfrowych oraz na kanale YouTube wytwórni MTJ.

Zespół Vinyl String Quartet działa od 2018 roku współtworząc projekty łączące muzykę jazzową, filmową oraz covery najpopularniejszych przebojów muzyki pop. Jego atutem jest zmysłowy wokal altowiolistki, który doskonale komponuje się z subtelnym brzmieniem kwartetu smyczkowego.

Każda z kobiet tworzących kwartet ma na koncie współpracę m.in. z takimi artystami jak: Placido Domingo, Rod Stewart, Adam Sztaba, Kayah, Edyta Górniak, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Maryla Rodowicz, Zbigniew Wodecki, Andrea Bocelli, Ewa Uryga, Janusz Radek, Grzegorz Turnau, Varius Manx, Ray Wilson, Michał Szpak, Justyna Steczkowska, Piotr Cugowski, Igor Herbut, Sławek Uniatowski oraz Dawid Kwiatkowski.

Członkinie zespołu dokonały licznych nagrań dla radia i telewizji w Polsce i za granicą. Wśród produkcji, w których miały przyjemność uczestniczyć, można wymienić: „Pech to nie grzech”, „Całe szczęście”, „Porady na zdrady”, „Eurowizja”, „Jaka to melodia?”, „The Voice of Poland”, „Sala samobójców. Hejter ”, nagranie partii smyczkowych na najnowszą płytę Renaty Przemyk – „Renata Przemyk i Mężczyźni”. Vinyl String Quartet był również odpowiedzialny za oprawę muzyczną Gali Kryształowe Zwierciadła 2019.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia kwartet nagrał własną wersję ponadczasowej kolędy Mizerna cicha. Utwór jest dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych oraz na oficjalnym kanale YouTube wytwórni MTJ. Jak najszybciej powinien znaleźć się również na Waszych świątecznych playlistach.