Bruno Mars i Anderson .Paak uwodzą albumem „An Evening With Silk Sonic”

Zmysłowe soulowe dźwięki i oldschoolowe przyjemności, czyli „An Evening With Silk Sonic”. Duet Silk Sonic, który tworzą laureaci Grammy, Bruno Mars i Anderson .Paak, wydał swoją debiutancką płytę.

Na pierwszy singiel zespół wybrał zmysłową, nasyconą klimatem soulu lat 70. balladę Leave the Door Open, która przywoływała skojarzenia z Delfonics czy the Chi-Lites. Następnie zaskoczyli pełnym groove’u, seksowym wakacyjnym hitem Skate. Trzecią odsłoną „An Evening With Silk Sonic” była rozbrajająca swym frywolnym urokiem piosenka Smokin Out The Window.

Jeszcze przed premierą płyty, Rolling Stone donosił na okładce o oldschoolowych przyjemnościach z Silk Sonic. Trudno uwierzyć, że taka muzyka, idealna do beztroskiego sączenia wymyślnych koktajli i wyrafinowanego uwodzenia, powstała w środku pandemii i powszechnego chaosu. – Wątpię, czy udałoby się nagrać ten album, gdyby nie pandemia – przyznał .Paak w rozmowie z Rolling Stone’em. – Wiem, że to był tragiczny czas dla wielu osób, ale gdyby nie Covid, Bruno byłby w trasie, ja pewnie też, a tak musieliśmy zostać na miejscu.

Pracując nad płytą, Bruno Mars i Anderson .Paak. chcieli odtworzyć klimat soulu i funku z lat 60. i 70. – Nie zastanawialiśmy się, który jest rok, nie patrzyliśmy na listy przebojów, tylko przychodziliśmy wieczorem do studia, robiliśmy sobie drinki i graliśmy muzykę, którą kochamy – podsumował Mars.

Początki współpracy sięgają 2017 roku, kiedy Anderson .Paak i Bruno Mars koncertowali razem w ramach europejskiej części trasy „24K Magic World” Marsa. Podczas jednej z nocnych jam session panowie odkryli, że jest między nimi artystyczna chemia. Tuż przed kwarantanną, Bruno zadzwonił do Andersona, przypominając, jak świetnie im się współpracowało w 2017 roku i proponując kontynuację. Jedna niepozorna sesja przerodziła się w trwającą miesiąc kooperację. Legendarny Bootsy Collins ochrzcił projekt Silk Sonic i pojawił się jako gospodarz debiutanckiej płyty duetu „An Evening With Silk Sonic”.