Ed Sheeran i Elton John nagrali świąteczny singiel!

Ed Sheeran i Elton John przedstawiają świąteczny, charytatywny singiel Merry Christmas. Okolicznościowa piosenka duetu to potężna dawka bożonarodzeniowej radości, wypełniona dźwięcznymi dzwoneczkami, wesołymi aranżacjami i wspaniałymi harmoniami. Całość dopełnia pełen czułości i dodający otuchy tekst. Nie wiadomo, co przyniesie kolejny rok, ale na razie, Wesołych Świąt – śpiewają Ed i Elton.

Utwór Merry Christmas został napisany razem przez Eda Sheerana i Eltona Johna, a wyprodukował go Steve Mac. Choć to ich pierwszy wspólny gwiazdkowy singiel, każdy z angielskich wokalistów ma już w dorobku okolicznościowe piosenki. W 2017 roku Sheeran zajął najwyższą pozycję świątecznej listy przebojów w Wielkiej Brytanii z singlem Perfect, a Elton John w 1973 roku wydał klasyk Step Into Christmas, który stał się jednym z ulubionych bożonarodzeniowych szlagierów w historii.

Scenariusz do klipu Merry Christmas napisali Jason Koenig, Jenny Koenig i Ed Sheeran. Wideo stanowi hołd dla świątecznych teledysków oraz kultowych gwiazdkowych filmów. W obrazku wykorzystano cytaty z Last Christmas Wham!, Merry Christmas Shakin’ Stevensa, Walking in the Air The Snowman czy Stay Another Day East 17. Gościnnie na ekranie pojawiają się Mr Blobby, Jonathan Ross, Big Narstie, Michael McIntyre i The Darkness.

Zysk z singla Merry Christmas Ed i Elton przekażą na rzecz swoich charytatywnych fundacji Ed Sheeran Suffolk Music Foundation oraz The Elton John AIDS Foundation.

Ed Sheeran to jedna z największych współczesnych gwiazd popu. Wokalista sprzedał 45 milionów płyt i 150 milionów singli. W dorobku ma 5 płyt – „+” (2011), „x” (2014), „÷” (2017), „No.6 Collaborations Project” (2019) i „=” (2021) – z których każda dotarła na 1. miejsce listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii. Sheeran został wyróżniony m.in. 4 nagrodami Grammy, 6 statuetkami BRIT, 7 Billboard Award oraz 1 Ivor Novello. Jego przebój Shape of You był pierwszym w historii serwisu Spotify, który przekroczył próg 2 miliardów streamów.

Elton John to ikona popkultury i jeden z najlepiej sprzedających się artystów na świecie. Tylko w USA i Wielkiej Brytanii ma 1 diamentową płytę, 32 platynowe lub multiplatynowe wyróżnienia oraz 21 wydawnictw pokrytych złotem. Aż 70 jego piosenek trafiło do top 40 listy przebojów w UK. W trakcie wieloletniej kariery sprzedał 300 milionów płyt. John jest również twórcą najlepiej sprzedającego się singla wszech czasów – Candle in the Wind 1997, który na całym świecie rozszedł się w nakładzie ponad 33 milionów kopii. W 1994 roku artysta został wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. W 2021 roku Elton wrócił z albumem „The Lockdown Sessions”, do którego nagrania zaprosił takie gwiazdy jak Dua Lipa, Charlie Puth, Eddie Vedder, Miley Cyrus czy Stevie Wonder.