Flety i Hammond na najnowszej płycie Isabelle Bodenseh

Na najnowszej płycie Isabelle Bodenseh jazzowy flet spotyka się z brzmieniem organów Hammonda i gitarą. Album zatytułowany „Flowing Mind” ukaże się nakładem GLM Records 3 lutego. W historycznym ujęciu, preferowanym solistą tria organowego był saksofon tenorowy. Isabelle Bodenseh odświeża klasyczne zestawienie instrumentów wprowadzając jako wiodący instrument flety.

Płyta jest dla artystki formą celebracji powrotu do działalności artystycznej po okresie pandemii. Jak wszystkich dotknęło ją odwołanie występów na żywo, ale musiała także zmierzyć się wówczas z osobistym dramatem trudnego przebiegu choroby.

Na albumie znajdziemy łatwo rozpoznawalne elementy które ukształtowały artystyczny wizerunek Isabelle Bodenseh. W autorskich kompozycjach odbijają się klasyczne wykształcenie, zamiłowanie do jazzowej tradycji oraz czas spędzony na Kubie.

W składzie zespołu znalazło się miejsce dla stałych współpracowników instrumentalistki, którzy odwagą improwizacji, liryką nastrojów oraz niewymuszoną lekkością kreują unikany charakter całego albumu.

SKŁAD ZESPOŁU:

Isabelle Bodenseh – flety
Thomas Bauser – organy Hammonda
Lorenzo Petrocca – gitara
Lars Binder – perkusja
Hilde Singer-Biedermann – skrzypce (9)
Ruth Sarrazin – wiolonczela (Track 9)

(Visited 69 times, 1 visits today)