Flume – cyfrowa premiera albumu „Palaces”

„Palaces”, nowy album Flume’a, zdobywcy nagrody Grammy, w końcu jest dostępny w całości! „Palaces” ukazał się w wersji cyfrowej. Nośniki fizyczne (CD i LP) dostępne będą w sprzedaży od 17 czerwca. Premierze albumu towarzyszy także nowy teledysk do utworu Highest Building z udziałem francuskiego wokalisty Oklou, wyreżyserowany przez Michaela Hili Jonathana Zawadę!

Na albumie znalazły się udostępnione już wcześniej Say Nothing z MAY-A, Sirens z Caroline Polachek, którego autorem i współproducentem jest Danny L Harle, tytułowy Palaces, w którym pojawia się Damon Albarn oraz ESCAPE z Kučką i Quiet Bison. Na płycie gościnnie pojawiają się także hiszpańska Virgen Maria, francuski Oklou, brytyjska wokalistka LAUREL i australijska Emma Louise.

Odkrywczy, osobisty, progresywny „Palaces” to najbardziej dynamiczny i eklektyczny zestaw kompozycji Stretena. Trzynaście utworów na płycie ukazuje go jako producenta i autora piosenek zdolnego do tworzenia imponujących, wielowarstwowych tekstur dźwiękowych, jednocześnie nie gubiąc płynności i szczerości materiału.

„Palaces” zaczęło nabierać kształtów, gdy Flume wrócił do rodzinnej Australii po tym, jak na początku pandemii w Los Angeles zmagał się z kryzysem twórczym. Zamieszkał w nadmorskim miasteczku w regionie Northern Rivers w Nowej Południowej Walii i szybko znalazł inspirację w kontakcie z otaczającą go naturą – falujące wzgórza, chodzenie boso, zielony kolor nieba przed wielką burzą, uprawa i jedzenie własnych warzyw, zapach deszczu. W tym czasie towarzyszył mu jego sąsiad i wieloletni współpracownik, artysta wizualny Jonathan Zawada, z którym wspólnie zafascynował się miejscową przyrodą, zwłaszcza ptakami, zbierając nagrania terenowe, które znalazły się na płycie. Tytuł albumu, który odpowiednio podkreśla luksus i magię świata przyrody, „Palaces”, to jak dotąd najbardziej pewne siebie, dojrzałe i bezkompromisowe dzieło Flume’a, prawdziwe świadectwo pielęgnowania relacji, które czynią nas całymi i przynoszą nam pokój.

Znaczna część płyty miała swoją premierę na żywo na scenie podczas urzekającego nocnego koncertu, który odbył się w ubiegłym miesiącu w ramach festiwalu Coachella, z kalejdoskopowym udziałem gości-niespodzianek, takich jak wspomniani Albarn, Polachek i Kučka, a także Beck, Toro Y Moi, Tove Lo i Vince Staples. Występ był transmitowany globalnie w oba weekendy przez YouTube, docierając do setek tysięcy ludzi na całym świecie, nie tylko ukazając w pełni wdzięk i majestat zupełnie nowego scenicznego show i produkcji, ale także odsłaniając przełomową i zapierającą dech w piersiach integrację AR (co zostało udokumentowane przez Time Magazine).

Tymczasem dostępne w sprzedaży są już bilety na trasę Flume World Tour, której drugi etap odbędzie się tego lata w Europie. Flume zagra koncerty w Londynie, Berlinie i Paryżu, a także wystąpi na festiwalach Pohada Festival, Dour Festival, Mad Cool i Super Bock Super Rock. Wśród supportów znajdą się najbardziej porywające nazwiska naszego pokolenia, Floating Points, Channel Tres, Tinashe, Magdalena Bay i inni. Bilety można kupić i zarejestrować się w przedsprzedaży na stronie flu.me.

Flume (born Harley Streten) rose to prominence as a teenager with his scene-starting, self-titled debut in 2012, which topped the ARIA charts, garnered four spots in triple j’s Hottest 100 and sold out a massive Australian 40,000 cap tour. In the two years that followed, Flume established himself as an international sensation thanks to his compelling live show (debuting at Coachella, Lollapalooza, Reading & Leeds and many others) and skillful remixes of high-profile acts. He released his second LP Skin in 2016, which reached the top 10 on the U.S. Billboard Charts, top 20 in the U.K. and all across Europe, topped the ARIA Chart on release and reinforced Flume’s status as an inventive, boundary-pushing producer while continuing to expand his reach.

Later that year, Flume took home his first Grammy Award for Best/Dance Electronic Album, achieved Platinum accreditation in multiple territories around the world, topped triple j’s Hottest 100, won seven ARIAs, an APRA Award for Songwriter of the Year and sold over 300,000 tickets globally across a sold out 59-date world tour.

In 2019, Flume’s second Best Dance/Electronic Album Grammy nomination for his acclaimed Hi This Is Flume mixtape capped off a monumental year for the producer. 2019 also saw the release of a collaborative EP, Quits, with rapper Reo Cragun and singles “Let You Know” with London Grammar and “Rushing Back” with Vera Blue.

He went on to tour the globe with stops at festivals including Lollapalooza, Osheaga, Outside Lands, Japan’s Summersonic, Italy’s C2C and more. Streten shared his only new music of the last two years, “The Difference” with Toro y Moi, in 2020 to widespread acclaim.

(Visited 3 times, 1 visits today)