FOXES – premiera albumu „The Kick”

Foxes (Louisa Rose Allen) wydała swój nowy, długo oczekiwany album „The Kick” nakładem [PIAS] Recordings.

Album zawiera znane już wcześniej single Body Suit, Absolute, Sky Love, Dance Magic i Sister Ray, jak również wcześniej nie słyszany Growing On Me, który Louisa opisuje słowami: opowieść o stawaniu się bardziej swobodnym połączonym z samym sobą – to odkrywanie samej siebie i przyjmowanie zarówno ciemności, jak i światła. Utwór został zobrazowany teledyskiem.

Pierwszy od ponad pięciu lat album Foxes, „The Kick”, został napisany i nagrany zdalnie poprzez zoom podczas szczytu pandemii, będąc formą eskapizmu. Zainspirowana pragnieniem wolności, które świat kolektywnie dzielił przez ostatnie 18 miesięcy zamknięcia, niemal zwierzęcą desperacją, by się integrować i tęsknotą, by znów tańczyć, Louisa w naturalny sposób zmieniła brzmienie, by zaspokoić ten eskapizm i stworzyć płytę, która jednocześnie jest bliska jej euforycznym, wypełniającym parkiety popowym korzeniom, które przyniosły nam takie hity jak Let Go For Tonight, Youth i Body Talk, a jednocześnie sprawia wrażenie zupełnie świeżej. Nie bojąc się trudnej sztuki łączenia hitowości z melancholią, lirycznie „The Kick” dotyka tematów straty i złamanego serca, opowiadając o bolesnych miejscach i soundtracku nowych początków, tworząc album dla post-pandemicznego świata i lata, w którym nigdy nie wychodzi się z imprezy przedwcześnie.

Wprowadzona do branży w wieku zaledwie 19 lat, Foxes znalazła się na czele popowej stratosfery dzięki zachwalanemu przez krytyków debiutanckiemu albumowi „Glorious”, nagrodzonej Grammy współpracy „Clarity” z gigantem EDM Zeddem, ogólnoświatowym trasom koncertowym z Pharrellem Williamsem i Coldplay oraz sześciu singlom w brytyjskim top 40. W 2017 roku Foxes zdecydowała, że nadszedł czas, aby wcisnąć pauzę i skupić się na odnalezieniu połączenia z samą sobą. W 2020 roku Foxes powróciła z Love Not Loving You – odważnym, radosnym singlem, który niesie duży ładunek siły i światła, oraz serią singli, które złożyły się na EP-kę „Firends In The Corner”: Friends In The Corner, Hollywood, Woman i Kathleen.